אילוסטרציה, למצולמות אין קשר לכתבה (צילום: קובי גדעון, פלאש 90)
תוכן גולשים
אילוסטרציה, למצולמות אין קשר לכתבה (צילום: קובי גדעון, פלאש 90)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

די לרפיסות, די להשתטחות. תעמדו זקוף, תביטו לעצמכם בעיניים ותצאו לדרך חדשה. כן, אני יודעת שמי שלא ינק את זה מהבית יהיה לו קשה, אבל זה אפשרי.

בשלב ראשון תלמדו את ההיסטוריה המפוארת של יהדות ספרד. זה לא הולך להיות פשוט, כי מדפי ההיסטוריה מלאים בספרים על השואה, אבל חפשו שם במדפים התחתונים, מאחורה, תנערו קצת אבק ותקראו על העבר המפואר, על גאווה, על עושר, על סמל ודוגמא בכל המישורים לעולם כולו.

בשלב השני, לכו להורים, לסבים ולסבתות, כן, אלה שקצת החבאתם מהחברים לספסל הלימודים. גם לסבתא שאמרתם לחברים שהיא אשכנזייה רק כי יש לה עיניים כחולות והיא דוברת צרפתית. אולי חשבתם למצוא חן בעיניהם, או אולי לייקר את עצמכם בעיני עצמכם. תשבו, תקשיבו קצת לסיפורים, להליכות, תבינו בנים של מי אתם, כי לא באמת פשפשתם בשורשים, הייתם עסוקים בלחקות, בלטשטש.

בשלב השלישי תגיעו לעצמכם, תביטו בנפש פנימה, תבינו איזה מעלות נעלות יש בכם, איזה אהבת תורה אמיתית, כבוד תלמידי חכמים, פתיחות לקבל ולאהוב אדם באשר הוא אדם, ראשונים לתרום מאונכם ומהונכם לכל דבר שבקדושה, צניעות וענווה, ועוד תכונות שתופתעו לגלות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ואחרי המסע הזה תגידו יפה שלום לחברים שמעבר לגדר, אלה שגילו לפניכם את האיכות שלכם ואולי חוששים קצת למקומם, אלו שרואים אתכם בתור "מכסה". אלה שההצלחה שלכם היא הכישלון שלהם, וסעו לשלום, דרך צלחה.

ותזכרו, ביום שתתכופפו, תשתטחו ארצה בתחנונים, אל תתפלאו שהם ידרכו עליכם, זה אתם שהזמנתם את זה והם פעלו כמתבקש.

ובנימה אישית – מי שהולך גאה, ובטוח ביכולות שלו ובעוצמות שלו, מצליח ומגיע רחוק. הרפיסות שלכם פוגעת בנו, הספרדים הגאים.

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.