אאא

תארו לכם שקמתם בוקר אחד במקום לא מוכר ואיבדתם את זכרונכם. אתם לא יודעים את שמכם ואין לכם מושג היכן נמצאת המשפחה שלכם. זה בדיוק המקרה של "בנג'מין קייל", וזהו סיפורו.

בשנת 2004 נמצא גבר אמריקני בעיר סוואנה בג'ורג'יה, ארה"ב, כשהוא גוסס בפח אשפה לאחר שהותקף קשות. על גופו של האלמוני לא נמצאו מסמכים מזהים, הוא נלקח לבית החולים, אך כשהתעורר התברר שהוא איבד את זיכרונו כתוצאה מהתקיפה הקשה.

לאחר שהתאושש החליט האלמוני לקרוא לעצמו "בנג'מין קייל". מאז קייל לא הצליח למצוא עבודה או לקבל שירותים שונים מהרשויות במדינה, זאת מאחר ואף אחד לא באמת ידע מיהו ולא היו ברשותו מסמכים מזהים. קייל ניסה לחפש את משפחתו, אך כל מאמציו העלו חרס.

"בהתחלה הייתי פשוט המום. לא תפקדתי. לא הצלחתי לדבר על זה אפילו. אם לפני עשור הייתי יודע שזה מה שאני הולך לעבור הייתי ממציא מספר בבית החולים", סיפר לאחר מכן קייל, שהגדיר את השנים שעברו מאז כ"גיהנום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפני מספר שנים סייעה לו שדרני רדיו בפלורידה ליצור קשר עם נציג ממשלתי בכדי שיקבל מסמכים זמניים. השידור הצליח לעורר את רחמיו של אדם מקומי שהציע לקייל לעבוד במסעדה שלו ומקום להתגורר בו.

ככל שעברו השנים הלכה וגברה התעלומה כאשר אף אחד לא הצליח להבין מי האיש והיכן משפחתו. לפני כשנתיים החליטה הגנאולוגית סיסי מור והצוות שלה לעזור לקייל להבין מהי זהותו. הם הצליבו את ה-DNA שלו עם מאגרי DNA ברחבי ארה"ב עד שמצאו התאמה וגילו את אילן היוחסין שלו.

בתום הבדיקות התברר כי משפחתו של קייל מתגוררת באינדיאנה. כעת עומד לצאת סרט תיעודי על המקרה. "שלום, שמי הוא בנג'מין קייל. אתם לא מכירים אותי, ולמען האמת גם אני לא", אומר קייל בפרומו לסרט. למרות זאת, קייל עדיין לא מוכן לפרסם את שמו, זאת מאחר שטרם יצר קשר עם משפחתו האבודה. "לפי הממצאים, עזבתי את אינדיאנה בשנת 76' והם לא ראו אותי מאז. לא היינו בקשר. הם חשבו שאני מת" אמר קייל.