(צילום: יח"צ)
אאא

איש הרדיו יוסי גיל, ה"מחשב האנושי", חוגג יומולדת 39 ומיטב אמני המוזיקה החסידית, שיגרו ברכות מוקלטות שלראשונה, ישולבו בתוך יצירה מוזיקאלית שתוקלט בקרוב.

 יוסי גיל, המוכר לציבור בעיקר בשל ידענותו האדירה בתחום המוסיקה החסידית והגשתו הייחודית, התפרסם לפני כ-18 שנה בתחנת הרדיו הפיראטית "קול שמחה" ומאז ערך והגיש אלפי תכניות ואירח מאות אמנים בתחנות הרדיו: ערוץ 7, קול חי, וכיום משמש כמנהל מוסיקאלי, עורך ומגיש ברדיו קול ברמה.

יוסי גיל נהנה ממערכת קשרים הדוקה עם בכירי הז'אנר החסידי בהם זמרים, מלחינים ומעבדים, ורבים מהם נועצים בו על כל שעל, כפי שהתבטא בעבר מונה רוזנבלום: "כשאני רוצה לדעת משהו על עצמי, מה עשיתי בתאריך כלשהו אני קודם כל בודק עם יוסי..."

בין רשימת המברכים ששיגרו את ברכותיהם נמצאים אמנים לצד אנשי תעשיית המוזיקה והרדיו ובהם: אברהם פריד, אברימי רוט, אייזיק האניג, איצי ברי, אלי לישינסקי, אלי קליין, אשר גרייבר, בני פרידמן, דוד גבאי, דודי שוומנפלד, זאבי פריד, חילו פוזן, ידידיה מאיר, יהושע ברקו, יואלי אויש, יואלי גרינפלד, יואלי דיקמן, יומי לאווי, יוסי רובין, יידל ורדיגר, יענקי למר, ישי לפידות, לוי פאלקאוויץ', מאיר אדלר, מיכאל שניצלער, מנחם טוקר, מני גירא שוורץ, מרדכי בן דוד, משה כהן, משה לאופר, סמי גרוסמן, עמי מיימון, פיני אסטרייכר, צלי גולד, קובי סלע, רובי בנט, שוע פריד, שימי אנגל, שלום למר, שלמה טויסיג ושמילו אונגר.

 מי שיזם והפיק את הפרויקט הוא איש היח"צ ישראל ברגר, מ"ברגר מדיה", יחד עם זאבי פריד ואבי בלומנטל. על העיבוד של היצירה המלאה הופקדו אלי קליין ואיצי ברי. 

 האזינו למיקס של מבחר ברכות.