אאא

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע בדיון המיוחד שהתקיים היום (ראשון) במשרד ראש הממשלה בנוגע לדרכי ההתמודדות עם ההסלמה החמורה בירושלים כי הוא מתנגד לקביעת עונש מינימום למיידי אבנים ומשליכי בקבוקי תבערה. במקום זאת, וינשטיין הציע לקבוע הוראת שעה שתהיה תקפה למשך שנה שתאפשר הטלת עונשי מינימום על מיידי אבנים.

וינשטיין טען כי הוראת שעה תאפשר תקופת מבחן במהלכה ניתן יהיה לבדוק אם באמת יש צורך בעונשי מינימום והאם העונשים אכן ירתיעו מיידי אבנים ומשליכי בקבוקי תבערה. מנגד, שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) הבהירה כי הוראת שעה למשך שנה אחת אינה מספקת וכי היא צריכה להיות למשך שלוש שנים לפחות.

ביום חמישי הקרוב יוכרע הנושא בדיון נוסף שיערוך ראש הממשלה בנימין נתניהו. מוקדם יותר היום הצהיר ראש הממשלה נתניהו כי "עם כל הכבוד לבית המשפט זו זכותנו וחובתנו לקבוע את הנורמה הזו. נקבע עונשי מינימום לזורקי אבנים".

בהודעה של משרד ראש הממשלה לאחר הדיון נאמר: "ראש הממשלה שוקל בחיוב את הרעיון שעלה בדיון להחמרת ענישה, קביעת עונשי מינימום לזורקי אבנים באמצעות הוראת שעה, לשנה בשלב הראשון. על זריקת בקבוקי תבערה וזיקוקים תיבחן הוראת שעה לכמה שנים".