אאא

פולקסווגן עשויה לבצע ריקול של 11 מיליון כלי הרכב המעורבים בשערוריית זיוף תוצאות זיהום האוויר, כחלק מהניסיונות של יצרנית הרכב הגרמנית לפתור את המשבר שנחשף בשבוע שעבר.

המנכ"ל החדש מתיאס מולר מסר כי החברה הגתה תכנית "מקיפה" שתוגש לרגולטורים ואמורה להבטיח שדגמי מכוניות הדיזל יעמדו בתקנות הפליטה. בכינוס שנערך אמש (ב') בדלתיים סגורות במטה החברה בוולפסבורג, אמר מולר לאלף מנהלים בכירים כי הם יבקשו מהלקוחות "כבר בימים הקרובים" להתקין במכוניות הדיזל תוכנות מתוקנות.

לחץ כבד מופעל על החברה לפתור את המשבר הגדול ביותר ב-78 שנות קיומה. הרגולטור הגרמני הודיע כי עליה להגיש עד ה-7 באוקטובר תוכנית להפחתת הפליטה במכוניות הדיזל, כך שתעמוד בתקנות הקבועות בחוק.

"אנחנו עומדים בפני דרך ארוכה וקשה", אמר מולר, שנבחר לתפקיד ביום שישי, במקומו של מרטין וינטרקורן, שנאלץ להתפטר בעקבות השערורייה. "אנחנו נצליח להתקדם רק בצעדים קטנים, וקרוב לוודאי שנחווה גם כמה עיכובים".

החברה הודתה כי ב-11 מיליון כלי רכב הותקנה התוכנה שמזייפת את תוצאות זיהום האוויר, כולל 5 מיליון מכוניות של פולקסווגן, 2.1 מיליון מכוניות של מותג היוקרה אאודי, 1.2 מיליון מכוניות בחברה הבת הצ'כית סקודה ו-1.8 מיליון משאיות קלות.