אאא

לפני זמן קצר (מוצאי שבת) הותרו לפרסום שמותיהם של שני הרוגי הפיגוע הרצחני בעיר העתיקה בירושלים. מדובר ברב אהרון בניטה והרב נחמיה לביא הי"ד. בנוסף אליהם, נפצעו באירוע אישה באורח קשה ותינוק באורח קל.

הרב אהרן בניטה הי"ד

הרב אהרון בניטה בן ה-22 התגורר בעיר החרדית ביתר עילית. הוא למד במוסדות שובו בנים וכשהגיע לפרקו נישא לרעייתו, בתו של הרב יוסף גת מרבני ישיבת "שובו בנים". בניטה שירת כחייל בשח"ר למעלה משנה.

אהרון הי"ד עבד לפרנסתו כפקח בנייה בעיר והיה אהוב על כל מכריו. "אהרון היה אהוד מאוד, חברמ'ן ופעלתן, היה מתפלל יחד איתנו בשטיבל וניתן לומר שהוא היה הרוח החיה של הקהילה בביתר", מספר חברו אהרון קליגר, עורך העיתון "בקהילה".

תיעוד מצמרר: הפיגוע בירושלים (מתוך פייסבוק)

לפני מספר חודשים, עבר חמיו מביתר עילית להתגורר ברחוב החומה השלישית בעיר העתיקה. בשבת האחרונה, נסע אהרון הי"ד להתארח אצלו. בשעות הערב של סעודה שלישית צעד אהרון עם רעייתו אודל ובתו הקטנה בדרכם לתפילה בכותל המערבי. אז התנפל עליהם המרצח הערבי בדקירות סכין כשהוא פוגע בהם. 

 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
זירת האירוע, הלילה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה
 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
פינוי פצועים מזירת הפיגוע, הלילה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה

חמיו וחמותו של אהרון הי"ד הגיעו לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, שם זיהו את חתנם וביקשו לקיים את מסע ההלוויה עוד הלילה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרב נחמיה לביא הי"ד

הרב נחמיה לביא הי"ד נולד לפני 41 שנים להוריו, תושבי היישוב בית אל. המנוח שימש כמורה בתלמוד תורה "מוריה" ברובע היהודי המזוהה עם מוסדות "עטרת כוהנים". נחמיה הי"ד סיים קורס רבנים צבאיים כחייל מילואים. 

 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הרב נחמיה לביא. התמונה הגדולה: העיר העתיקה, הלילה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה

חבריו מספרים על מורה מוכשר שהיה חביב על על התלמידים. "ילדים בתחילת שנה כבר נקשרו אליו ואהבו אותו מאוד. הוא ידע להעביר את החומר הלימודי בשפה פשוטה ובהירה כאשר הכל היה מובן לכולם".

זירת הפיגוע (צילום: יאיר)

בשעות הערב שהה נחמיה הי"ד בביתו שבעיר העתיקה, ולאחר ששמע את הצעקות והקריאות לעזרה ירד לסייע לפצועים, אולם המחבל הצליח לדקור אותו למוות.