אאא

בעקבות גל הטרור שפוקד את המדינה והגיע ביומיים האחרונים גם לאוטובוסים בירושלים, שרי הקבינט המדיני-ביטחוני קיבלו שורת החלטות להתמודדות עם הטרור בהם בין היתר הטלת סגר על מוקדי החיכוך במידת הצורך, תגבור המשטרה בכוחות צה"ל, החרמת רכוש המחבלים והצבת מאבטחים בתחבורה הציבורית.

לאחר שעות ארוכות של דיונים החליטו שרי הקבינט המדיני ביטחוני לקבל את המלצת שר התחבורה ישראל כץ ולהציב מאבטחים באוטובוסים בירושלים.

הקבינט החליט על גיוס 300 מאבטחים נוספים לתחבורה הציבורית בירושלים בעלות של 80 מיליון שקלים.

בעקבות ההחלטה, צה"ל יעמיד חיילים לטובת העניין וזאת עד לגיוס והכשרת המאבטחים הקבועים שיהיו חלק מהקמת יחידה חדשה לאבטחת התחבורה הציבורית בירושלים.

בנוסף, אישר הקבינט המדיני ביטחוני את הגדלת והרחבת הכוח המבצעי של משטרת ישראל. כמו כן אישר לתגבר את המשטרה בכוחות צה"ל בערים ובצירים.

בעקבות ההחלטה המשטרה תתוגבר בחיילים סדירים מיחידות לא-קרביות, דוגמת שוטרים צבאיים, חיילי פיקוד העורף וחניכים מקורסים שונים יוצבו במקומות הומי אדם במרכזי הערים לפי צורכי המשטרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף, הקבינט הנחה את צה"ל לפרוס כוחות במקומות רגישים על גדר הביטחון בטווח המיידי. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה להכין עבודת מטה להשלמת גדר הביטחון לרבות בדרום הר חברון.

הקבינט הסמיך את משטרת ישראל להטיל סגר או כתר על מוקדי חיכוך והסתה בירושלים על פי שיקולי הביטחון.

באשר להריסת בתי המחבלים החליט הקבינט כי מלבד הריסת הבתים לא תתאפשר בנייה מחודשת במקום בו נהרס בית מחבל.

כמו כן החליט הקבינט להחרים את רכושם של מחבלים שביצעו פיגועים ושלילת תושבות קבע למפגעים.

הקבינט ישוב ויתכנס בצהריים לטיפול בנושאים נוספים, לרבות ההסתה.