אאא

טרור ללא הפסקה: מחבל דקר הערב (מוצ"ש) שוטר מג"ב במחסום קלנדיה ופצע אותו באורח קל. המחבל נורה במקום ונוטרל. זהו פיגוע הדקירה החמישי מאז שעות הבוקר.

מדובר המשטרה נמסר: "במהלך בידוק העוברים במעבר קלנדיה, הגיע מחבל, שלף סכין וניסה לדקור שוטר מיחידת המעברים, הסכין לא חדרה את השכפ"צ. מפקד המעבר והשוטר הגיבו במהירות, ביצעו ירי לעבר פלג הגוף התחתון של המחבל וניטרלו אותו".

"חבלן שהגיע לזירה החל לבדוק את החשוד, במהלך בדיקתו שלף סכין נוספת וניסה לדקור את החבלן, שוטר מג"ב מפלוגה נז' שאיבטח את החבלן ביצע ירי מדוייק לעבר המחבל ומנע פגיעה בחבלן".

מוקדם יותר הערב, טארק נתשה, מחבל תושב חברון בן 22, דקר חייל צה"ל במחסום בחברון. החייל שנפצע באורח בינוני וחייל נוסף ירו במחבל וניטרלו אותו. לפי הדיווח מהזירה, המחבל הגיע למחסום משטרתי בעיר ודקר חייל בידו ובפניו. החייל הפצוע השיב לעברו בירי ופצע אותו באורח קשה. מאוחר יותר, מת המחבל מפצעיו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

 (צילום: ציפי שליסל, TPS)
פינוי החייל שנדקר בחברון לבית החולים הדסה עין כרם (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
הגדלה
 (צילום: ציפי שליסל, TPS)
(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
הגדלה
 (צילום: ציפי שליסל, TPS)
(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
הגדלה

החייל פונה כשמצבו בינוני לבית החולים הדסה עין כרם. במקביל, לאחר הפיגוע, ניסו מתיישבים לחסום את דרכו של האמבולנס שהגיע לפנות את המחבל שדקר ונורה על ידי החייל.

רק הבוקר, מחבל פלסטיני, פדל מוחמד עוואד אל-קוואסמה, בן 18, ניסה לדקור יהודי בשעות הבוקר ברחוב אברהם אבינו ביישוב היהודי בחברון, זמן קצר לאחר שהתפלל במערת המכפלה עם משפחתו. המחבל התנפל לעברו עם סכין, אולם היהודי ירה לעברו שלושה כדורים והרג אותו במקום.  

 (צילום: ציפי שליסל, TPS)
מתיישבים מעכבים את פינוי המחבל, הערב בחברון (מתוך ynet)
הגדלה

מאוחר יותר היום, בצהרי השבת, ניסתה מחבלת פלסטינית בת 16 לדקור לוחמת מג"ב בבסיס משמר הגבול "אשמורת יצחק" שבקרית ארבע. הלוחמת נפצעה קלות בלבד בידה, דרכה את נשקה, ירתה והרגה את המחבלת במקום.