אאא

מדינה תחת טרור: מחבל ערבי נכנס הערב (ראשון) לתחנה המרכזית בבאר שבע, דקר חייל, חטף את נשקו ופתח באש לעבר העוברים והשבים. על פי המשטרה, המחבל נשא אקדח על גופו כבר בכניסה למתחם התחנה. נתין זר שהיה במקום נורה ונפצע באורח קשה, אך הוא לא קשור לאירוע. טרם ברור מדוע ירו בו.

במשטרה בודקים האם המחבל הגיע למקום על ידי סייענים שהצליחו להימלט מהמקום וכעת מתבצעות סריקות נרחבות לאיתור רכבים חשודים. 

כתוצאה מהפיגוע נרצח חייל אחד, ותשעה בני אדם אחרים נפצעו, שניים מהם באורח קשה. הפצועים מפונים לבית החולים 'סורוקה' בעיר. מאבטחים וכוחות הביטחון בסיוע האזרחים הצליחו להשתלט על המחבל והוא חוסל.

רגעי אימה בתחנה המרכזית בבאר שבע, הערב (צילום: דניאל ונופר ביטחון שדה)

צילום: עידן משה, ynet (צילום: מתוך ynet)
צילום: עידן משה, ynet (צילום: מתוך ynet)
 (צילום: מתוך ynet)
(צילום: מתוך ynet)
זירת הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, הערב - אדם נרצח ושבעה נפצעו בפיגוע בבאר שבע; המחבלים נוטרלו (צילום: הרצל יוסף, ynet)
 (צילום: מתוך ynet)
 (צילום: הרצל יוסף, ynet)
(צילום: מתוך ynet)

מהמשטרה נמסר: "2 מחבלים הגיעו למתחם תחנה מרכזית והחלו בביצוע ירי ודקירות כתוצאה מכך נפצעו 5 אנשים, 4 שוטרים ואזרח ששהו במקום. אחד המחבלים חוסל על ידי השוטרים במקום ומחבל נוסף נוטרל. 4 שוטרים נפצעו קל והאזרח נפצע באורח אנוש. ברגעים אלו עורכים שוטרי מרחב נגב סריקות נוספות באזור. זהות המחבלים אינה ידועה בשלב זה. מפקד מרחב נגב, תנ"צ אמנון אלקלעי, עורך כעת הערכת מצב בזירה".

עשרות אנשים מפגינים בזירה, צועקים "מוות לערבים" וקוראים לראש הממשלה לפעול באופן נחוש ותקיף בכדי למגר את הטרור.

דניאל אבאבסו מתנדב 'איחוד הצלה' סיפר שנמצא בזירה סיפר: "כשהגעתי לזירה עוד נשמעו קולות ירי בסמוך לרציפי האוטובוסים. תוך סיוע של צוותי הצלה נוספים הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים שסבלו מפצעי ירי ודקירות. אזרחים בעלי תושיה וחיילים שהיו בתחנה מנעו מהמחבלים לדקור או לפגוע באזרחים נוספים עד להגעת כוחות הביטחון. בעקבות האירוע טופלו אף מספר רב של נפגעי חרדה. מדובר בזירה קשה".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן, שגדל בעיר באר שבע, הגיב על הפיגוע: "על הקהילה הבינלאומית לפעול בדחיפות למיגור ההסתה ועידוד הטרור של ראשי הרשות הפלסטינית, ולא ליפול ליוזמות שרק מעודדות טרור.

"לצערנו המחבלים לא מפסיקים לבצע פיגועים, זאת עליית מדרגה מסכינאות לירי. לא ניכנע ולא ניתן להם לממש את רצונם לסלק אותם מארצנו. אני שב וקורא לממשלה לגרש את משפחת המחבלים, זה הצעד היחיד שירתיע אותם מלבצע את הפיגוע הבא".

מתעדכן