אאא

דני עטר נבחר לתפקיד יו"ר קק"ל הבא, כך נודע הערב (ב') בתום הבחירות בוועידת מפלגת העבודה. למקום השני נבחר מיכאל ביטון ואילו אחרון הגיע היו"ר המכהן, אפי שטנצלר. כ-1,300 חברי מפלגת העבודה הצביעו במהלך היום בארבע הקלפיות שנפרשו ברחבי הארץ. עם סגירת הקלפיות נרשמו קצת יותר מ-70% הצבעה. קיבל 684 מהקולות, ביטון - 445 מהקולות ואילו שטנצלר קיבל 347 מהקולות.

המתמודד שהודיע ראשון על התמודדותו, ח"כ נחמן שי, מסר היום בבוקר כי הוא פורש מהמירוץ. זאת לאחר שהבין כי הוא מתמודד מול "בולדוזרים" שנהנים מתמיכה בפלגים השונים של המפלגה.

עטר הצטרף למירוץ לפני כשבוע כשהוא נהנה מתמיכה של יו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, ומתמיכתו של ח"כ איתן כבל. השניים ואנשיהם עבדו בכל הכוח היום בכדי לדרבן את אנשי המפלגה לבחור בעטר, חבר כנסת טרי שהגיע לכנסת בקדנציה הנוכחית לאחר כהונה כראש מועצת גלבוע.

עטר התחייב להנהיג שקיפות ולהביא שינוי לקק"ל, ואולם מנגד במפלגה נפתח מאבק מצד מי שלא מאמינים כי עטר הוא האיש הנכון שיכול להביא לשינוי. "עם עטר, מה שהיה הוא שיהיה. העסקנות הופוליטיקה יישארו בקק"ל", אמרו עליו. על עטר מתח מבקר המדינה ב-2008 ביקורת בשל ניגוד עניינים במועצה שעמד בראשה.

רבע שעה לפני סגירת ההרשמה להתמודדות, בשבוע שעבר, הודיע לפתע ראש מועצת ירוחם, מיכאל ביטון, כי אף הוא מתמודד. ביטון עודד לעשות את הצעד על ידי ח"כ שלי יחימוביץ׳, וגם חברי הכנסת סתיו שפיר ומיקי רוזנטל פעלו נמרצות עבורו. ביטון יצא לדרך תוך הבטחה שחברי כנסת אלה יפעלו בכל הכוח להשפיע על חברי המפלגה להצביע עבורו. ואולם ביטון הודיע כי אין בכוונתו לעזוב את תפקידו כראש מועצת ירוחם וכי בכוונתו לשמש כיו"ר קק"ל בהתנדבות. לאור זאת, פתח משרד הפנים בבדיקה משפטית האם הדבר אפשרי, שכן על פניו מדובר בניגוד עניינים מובהק. ירוחם נהנית מכספי קק"ל ולא ברור כיצד יוכל ביד אחת להחליט ובשניה לתת את הכסף.

שטנצלר מכהן בתפקידו כמעט 10 שנים. רק אתמול הודיע מבקר המדינה על הגשת טיוטת דו"ח, ובו ממצאים חמורים באשר להתנהלות קק"ל בשנים האחרונות.

עם בחירתו של עטר, איש מפלגת העבודה, הוא יעזוב את תפקידו כחבר כנסת ותחתיו תיכנס הבאה ברשימה, יעל פארן. פארן שייכת ל"תנועה" של ציפי לבני, המהווה חלק מ"המחנה הציוני" יחד עם מפלגת העבודה. פארן מכהנת כיום כיו"ר "התנועה הירוקה".

הרצוג מסר עם היוודע התוצאות כי "אני גאה ושמח על בחירותו של חברי היקר חבר הכנסת עטר לתפקיד יושב ראש קק״ל. הבחירות התנהלו באופן דמוקרטי ונקי ואני גאה על הובלת המהלך ברוח של שקיפות ואחריות ציבורית. דני הוכיח את יכולות הניהול והמנהיגות שלו בשנים רבות של עשייה ציבורית כראש מועצה אזורית גלבוע ובתפקידים רבים שעשה לאורך השנים. אני מתכוון לפעול יחד איתו בכל כוחי כדי להמשיך את העשייה המבורכת של קק"ל לישראל לטובת ההתיישבות, החקלאות, החינוך, הגנת הסביבה והמרחב הפתוח במדינת ישראל. ברכות גם למי שנבחר לתפקידים השונים במוסדות הלאומיים".