אאא

המיליארדר האמריקני דונלד טראמפ, המתמודד בבחירות הפנימיות במפלגה הרפובליקנית בניסיון להתמודד ב-2016 לנשיאות ארה"ב, תקף בתחילת השבוע (ראשון) את מדיניות ההגירה של נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג בוש הבן וטען כי היא גרמה לפיגועי ה-11 בספטבמר. לפי טראמפ, לו הוא היה בתפקיד והיה מיישם את מדיניות ההגירה שלו, מתקפת הטרור הייתה נמנעת.

טראמפ בראיון לרשת "פוקס", השבוע

המתקפה של טראמפ הגיעה בעקבות דברי אחיו של הנשיא לשעבר בוש, המועמד ג'ב בוש, שהצהיר כי בזכות אחיו ארה"ב בטוחה יותר. טראמפ התייחס לכך בראיון לרשת "פוקס" ואמר כי "אני לא מאשים אף אחד, אבל מגדלי התאומים קרסו, כך שכשג'ב בוש אומר שאנחנו בטוחים, אז אנחנו לא בטוחים. איבדנו 3,000 אנשים. זו הייתה הקטסטרופה הגדולה ביותר במדינה הזו".

 (צילום: shutterstock)
בוש ובכירי הממשל בזמן הפיגוע בבנייני התאומים (צילום: הארכיון הלאומי של ארה"ב)
הגדלה
 (צילום: shutterstock)
(צילום: הארכיון הלאומי של ארה"ב)
הגדלה

"אני לא מאשים את ג'ורג' בוש" אמר טראמפ בהמשך, "אבל אני לא רוצה שג'ב יצהיר שאחיו שמר על ביטחוננו כי 11 בספטמבר היה אחד הימים הגרועים בהיסטוריה האמריקנית". 

בראיון לרשת CNN הגיב ג'ב בוש לדברים ואמר כי התייחסותו של טראמפ לסוגיות חשובות ולנושאים קשים נעשית כאילו הוא עדיין מגיש תכנית ריאליטי. "אחי הגיב למשבר והוא עשה זאת כפי שהיית מצפה שנשיא יגיב. הוא איחד את המדינה, הוא ארגן את המדינה והוא שמר עלינו בטוחים, ואי אפשר להכחיש את זה. מרבית האמריקנים מאמינים בזה" אמר בוש. 

 (צילום: shutterstock)
ג'ב בוש, מפגר בסקרים (צילום: shutterstock)
הגדלה

למרות שהעובדה שדבריו של טראמפ הצליחו להרגיז רפובליקנים רבים, הוא עדיין מוביל בסקרים ולפי סקר שערכו רשת NBC והוול סטריל ג'ורנל הוא זוכה לתמיכה של 25 אחוז מהרפובליקנים, מנתח המוח לשעבר בן קרסון זוכה ל-22 אחוז מהתמיכה, מרקו רוביו עם 11 אחוז, טד קרוז עם 9 אחוז וג'ב בוש עם 8 אחוז בלבד מהמצביעים הרפובליקנים.