אאא

קצין שב"ס מישר רונן כהן וסוהר נוסף, שנעצרו בגין הלינץ' באזרח האריתריאי הפטום זרהום, שנהרג בזירת הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, לאחר שנחשד בטעות כמחבל, שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים.

שופט בית משפט השלום בבאר שבע אמיר דורון אמר כי "מצופה מכל אחד בחברה לשמור על צביונה כחברה מתוקנת שאינה הולכת שבי אחרי סיסמאות".

בתוך כך, הותר לפרסום כי דוד מויאל, תושב באר שבע, חשוד אף הוא במעורבות באירוע הלינץ'. הוא נחקר גם בשעה זו על מעשיו ויובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בעיר.

 (צילום: הרצל יוסף - ynet)
שאר החשודים בלינץ' (צילום: הרצל יוסף - ynet)
הגדלה

על פי החשד, באירוע השתתפו גם שני חיילי צה"ל, והמשטרה הצבאית החוקרת כבר הודיעה כי היא מצטרפת לחקירה. ביום ראשון מתכוון היועמ"ש יהודה וינשטיין לקיים דיון בנושא.

בשירות בתי הסוהר הגיבו בחריפות לנושא, בהודעה מטעמם נמסר כי הם מגנים את האירוע וכי אלימות נוגדת את ערכי הארגון. בנוסף, בשב"ס אמרו כי יפעלו למצות עם החשודים את הדין גם במישור המנהלי.

מהמשטרה נמסר: "חוקרי היחידה המרכזית במרחב נגב עצרו ארבעה חשודים בתקיפת הנתין הזר בתחנה המרכזית בבאר שבע ביום ראשון. מעצר החשודים התבצע לאחר קבלת תוצאות הנתיחה מהמכון לרפואה משפטית ולאחר התייעצות עם הפרקליטות".