אאא

אירוע נדיר בעולם החזנות: במהלך השבת האחרונה, פרשת וירא, הופיעו באורח נדיר גדולי הפייטנים המזרחיים יחיאל נהרי ומשה חבושה זה לצד זה בשירת ה'בקשות' בבית הכנסת מוסיוף בירושלים.

כידוע, בלילות שבת בחורף נוהגים בני עדות המזרח לצאת לבתי הכנסת הסמוכים לבתיהם בשעות הלילה המאוחרות ולהשתתף ב'שירת הבקשות'. אחד המקומות המרכזיים בירושלים בו מקיימים את 'שירת הבקשות' הוא בית הכנסת "מוסיוף".

מידי שבת משתתפים מאות בשירת הבקשות עם הפייטן משה חבושה, אך השבת נרשם אירוע שנחשב לנדיר בקרב חובבי החזנות, כאשר הפייטן יחיאל נהרי הגיע גם הוא להשתתף בשירה לצד חבושה. 

הרב וקנין ויחיאל נהרי (צילום: כיכר השבת)
הרב וקנין ויחיאל נהרי (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

השמועה על האורח שהגיע למקום התפשטה בקרב חובבי הפיוטים בעיר, ומאות בני אדם הגיעו בשעות הלילה המאוחרות לבית הכנסת בכדי להשתתף בשירה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

"מאז החלו הבקשות במוסיוף לא היה מעמד כזה" התבטא הפייטן יחזקאל מזרחי המשתתף מידי שבת בשירה. "כל שבת משה חבושה יוצא להתפלל בנץ ומיד הולך לביתו; השבת הוא סיים מהר את התפילה וחזר להשתתף בבקשות עם נהרי, לא רואים את זה כל שבת" מספר אחד מהגבאים.

הרב וקנין, נהרי ומרדכי חסידים (צילום: כיכר השבת)
הרב וקנין, נהרי ומרדכי חסידים (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

הפייטן יחיאל נהרי התארח בבית חברו הטוב הרב אברהם ועקנין, ובערב השבת יצאו השניים לביתו של הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף בכדי להביאו לבית הכנסת "בני תורה" בשכונת שמואל הנביא, שם שימש נהרי כשליח ציבור. הראשל"צ מסר לאחר 'קבלת שבת' שיעור שעסק בכוחו של מרן הבית יוסף.

עם צאת השבת ערך נהרי את 'ההבדלה' בבית חברו הטור הרב ועקנין יחד עם חברו מרדכי חסידים.