אאא

הצעיר שתועד כשהוא לא מגיש עזרה לפצועה בפיגוע הדקירה בראשון לציון וספג שיימינג ברשת, אומר כי רץ בכדי לעצור את המחבל ומנע פיגוע חמור יותר, כך מפרסם הערב (מוצ"ש) ח"כ ינון מגל.

"דיברתי עם הבחור בחולצה הלבנה. שעשו לו שיימינג על זה שלא עצר לטפל בזקנה בת 80 שנדקרה על ידי המחבל בראשון לציון" כתב ח"כ מגל בפייסבוק. "אז מתברר שזה הבחור שנטרל את המחבל. הוא מומחה לקרב מגע והיה בכלל בתוך הרכב בצד השני של הכביש כשזיהה שאנשים בורחים ושמתרחש משהו חריג".

"הוא יצא מהרכב וחיפש את מוקד האירוע, אז ראה את המחבל דוקר את הזקנה, והחל לרדוף אחריו בזמן שאחרים נמלטו. הוא צמצם את המרחק אליו קפץ מעל הפצועה וצעק למחבל כדי שיסתובב אליו ולא ידקור אנשים נוספים. אז קפץ עליו בבעיטה והדף אותו. מאותה הנקודה המחבל ברח לתוך החנות והבחור סגר אותו בפינה וחבט בו עם חפצים עד שהמחבל התחיל להתרכך. הוא העיף לו את הסכין מהיד (להב של 24 ס"מ) וחנק אותו עד עילפון. הסיבה שהמחבל עדיין בחיים היא כי השוטרים שהגיעו התחילו לצעוק לו: "תפסיק אתה תהרוג אותו" ואיימו עליו במעצר".

תיעוד הפיגוע (מצלמות אבטחה)

"המסקנות של הבחור מהאירוע", כך לפי מגל, "א. כולם צריכים לקפוץ ולתת יד במאבק במחבל. לא אחד, ולא שניים. כמה שיותר אנשים. הסיבה שהוא הצליח להשתלט היא המיומנות שלו בלחימה אבל מאד עזר לו שהיו איתו עוד אנשים (אחד מהם בכך שזרק אבן על המחבל). ב. לא מסתכלים לעבר הפצועים בשלב הראשון".

מגל ציטט את הצעיר כאומר: "הדברים שחסרי אינסטינקטים בסיסיים בלחימה אמרו, מתירים למעשה את דמם של האזרחים שחייהם ניצלו בגלל שרדפתי אחרי המחבל. הם אחראים בעקיפין לפגיעה באזרחים בפיגועים הבאים. זו הפקרות מוסרית בכיסוי. אני סיכנתי את עצמי ונפגעתי פיזית ואני מצפה שאנשים יעשו כמוני במקרים הבאים. אסור לנו לעמוד על דם רענו".