אאא

טרור ללא הפסקה: בעקבות גל הטרור בישראל בתקופה האחרונה, יוזם שר הדתות דוד אזולאי להפוך את גבאי בתי הכנסת ברחבי הארץ למאבטחים של המקום. לפי התכנית, גבאי בתי הכנסת יעברו הכשרה מקצועית ויקבלו רישיון נשק לאבטחת המתפללים.

אזולאי מבקש שגבאים ואנשי מפתח בבתי הכנסת בכל רחבי הארץ יוכשרו בקורס מזורז למתן מענה בזמן אמת באירועים בטחוניים במקומות הומי אדם. בסיום הקורס יקבלו הגבאים רישיון לנשיאת נשק ואף יצויידו בכלי נשק והם יוגדרו כ"נאמני ביטחון בתי כנסת".

לדברי השר אזולאי: "המטרה היא שבכל בית כנסת יהיה לפחות אדם אחד שישא עליו כלי נשק ועבר הכשרה מקצועית וידע לתת תגובה מיידית בכל רגע נתון על כל מקרה שלא יבוא חלילה".

במשרד הדתות מספרים כי "יוזמה זו נולדה בעקבות אירוע הטבח הנורא שהתרחש בבית הכנסת בהר נוף ובהיעדר אבטחה מוסדרת בבתי הכנסת למרות הגדרתם כ'מקומות ציבוריים' בשונה ממקומות ציבוריים אחרים כמו בתי תיאטרון, קניונים, מרכזים מסחריים ועוד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצוין כי בחודש שעבר פנה אזולאי לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בבקשה לתגבר את האבטחה סביב המקומות הקדושים ובתי הכנסת וכן להקל במתן רישיונות נשיאת נשק למבקשים, ארדן השיב בחיוב. 

במשרד הדתות אומרים הערב כי אזולאי "גייס את שרותיהם של רפי סוויד ורמי מגנזי מחברת האבטחה 'מוקד אמון' אשר תפקידה להעביר את קורסי ההכשרה ולטפל במתן הרישיון ובכלי הנשק לגבאים ואף להתקין כספות בבתי הגבאים לאחסון כלי הנשק. ליוזמה ברוכה זו שותפים ראשי 'איחוד הצלה' זאב קשש משה טייטלבוים".

"אנחנו פועלים סביב השעון לקידום הפרוייקט הזה מול הגורמים הרלוונטיים ומקווים שנזכה לשיתוף פעולה מצד כולם ונוכל לצאת עם זה לדרך בהקדם", אומר גורם במשרד הדתות.