אאא

שר האוצר משה כחלון והממונה על שוק ההון, דורית סלינגר, פרסמו הבוקר רפורמה חדשה בביטוח רכב חובה שצפויה להוזיל את המחירים.

"הבשורה של היום היא במיוחד לנהגים צעירים, ובמיוחד לנהגות צעירות, שיכולות, עם רכב מאובזר להגיע ל-50% הנחה מביטוח הרכב. ככל שהסיכון יותר קטן הביטוח יותר נמוך", כך לדברי כחלון.

עוד אמר שר האוצר, "נכון יש התערבות בשוק. הודענו, כל מקום שיהיה כשל, שיהיה ניצול של אזרחים. מדינת ישראל מחייבת לעשות ביטוח, לכן היא צריכה לוודא שאותם אנשים לא יהיו מנוצלים. איפה שהשוק לא יעשה את זה לבד אנחנו מתערבים. חייבים לוודא שהם יקבלו את המחירים הטובים והשירות הטוב. הם מרוויחים 20% רווח. אני חושב שהם יכולים להסתפק בפחות. להרוויח כן חזירות לא. אין בעיה שאנשים ירוויחו אך במידה סבירה.

"כשנכנסנו למשרד האוצר התחייבנו לטפל בכיס שהאזרחים, להוזיל את המוצרים ככל הניתן. אנחנו פועלים בחודשים האחרונים על רפורמות גדולות בתחום המזון, הבריאות וכו'.

אנחנו רוצים להציג היום שינוי נוסף בתחום ביטוח החובה לרכב, בנוסף לשינויים שנעשו על ידי אגף שוק ההון בשוק הביטוח, שמקלים על האזרחים, מקלים על ההתקשרות עם הפנסיה ומוזילים".

הממונה על שוק ההון דורית סלינגר הוסיפה כי:"אנחנו מפרסמים הוראות שיביאו לעדכון מחירים. מכניסים את הפול כשחקן בתחרות על ביטוחי רכב חובה. הוא מהווה חסם עליון, המחיר שלו גבוה מאד, אנחנו נוריד אותו והוא יהיה שחקן בתחרות".

לדבריה "הסיכונים לתאונות דרכים ונפגעי גוף ירדו, רמת האבזור של הרכבים מביאים לכך שיש פחות תאונות דרכים ופגיעות, והמחירים לא שיקפו את זה. השוק לא בא ותמחר את הנתונים האלה. אנחנו מתאימים בין רמות הסיכון למחירים. אנחנו מאמינים שעוד שחקן יביא לתמחור טוב יותר של הסיכונים ויפסיק את הסבסוד של לקוחות שונים.

"המהלך יביא לחסכון של 350 מיליון שקל לציבור. לחלק מפרופילי הנהגים זה עד 50% לנהגים צעירים עם מערכות בטיחות, יש הפחתה בהתאם לרמות הסיכונים שהם מגלמים בתוכם. יש לרפורמה משמעות צרכנית גדולה. היא תצא לדרך ברבעון הראשון של 2016".