אאא

בנק ישראל יכניס במהלך החודש הבא למחזור את השטר החדש בערך של 200 שקל. על המועד המדויק של הכנסת השטר למחזור יפרסם הבנק הודעה בימים הקרובים. מדובר בשטר השני מתוך ארבעה בסדרת השטרות החדשה, שתחליף את הסדרה הנוכחית שנמצאת במחזור משנת 1999. השטר הראשון בסדרה החדשה, בערך של 50 שקל ובצבע ירוק, הנושא דיוקן אופקי של המשורר שאול טשרניחובסקי, הוכנס למחזור לפני קצת יותר משנה.

השטר החדש בערך של 200 שקל הוא בצבע כחול ונושא דיוקן אופקי של המשורר נתן אלתרמן. הוא ברוחב זהה לשטר החדש של 50 שקל אולם באורך שונה, כדי להקל על ציבור העיוורים וכבדי הראיה להבחין בין שני השטרות השונים. בדומה לשטר הראשון בסדרה החדשה, גם השטר הנוסף נושא סימני ביטחון רבים ומתקדמים יותר נגד זיופים מאלה של השטרות בסדרה הקיימת.

לדברי בנק ישראל, השטרות בסדרה החדשה נועדו להתמודד עם העלייה הבלתי פוסקת ברמת הזיופים בעולם ועם האמצעים הטכנולוגיים שעומדים כיום לרשות הזייפנים, והם מציגים סטנדרטים מתקדמים של ביטחון וחדשנות. במסגרת ההיערכות להנפקת השטר החדש של 200 שקל דרש היום (ב') בנק ישראל ממפעילי המכונות האוטומטיות להשלים את כיול המכונות למכירת מוצרים ולספירת שטרות באמצעות תוכנה מתאימה לזיהוי השטר החדש.