אאא

 ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) תוקף הערב את שר האוצר משה כחלון וטוען כי משרד האוצר מעכב הוזלה של מוצרי יסוד בפיקוח.

בשאילתה שהגיש לשר האוצר אמר מקלב: "כיצד יתכן שלמרות דו"ח של ועדת המחירים שפורסם לפני ספר חודשים ומורה לצמצם את המרווח הקמעונאי במוצרי מזון, השימוע לרשתות השיווק נדחה שוב ושוב וגורם לעיכוב בפועל של יישום הוזלת מחירי מוצרי היסוד".

ועדת המחירים פרסמה כבר לפני למעלה מארבעה חודשים דו"ח בנושא, אך לנוכח התנגדות רשתות השיווק בוחן כעת משרד האוצר את טענותיהם. בשל כך נדחה שוב ושוב עיתוי השימוע לרשתות, שאחריו צפויה לצאת לדרך תכנית הוזלת מחירי מוצרי היסוד.

לדברי מקלב: "יישום הדו"ח של ועדת המחירים צפוי לחסוך לציבור למעלה מ-5% על הוצאות מוצרי היסוד, אך למרות המסרים החיובים שנשמעו בתחילת הדרך וכינוס ועדת המחירים שהבטיחה פעילות מהירה להוזלת מוצרי היסוד, יישום התוכנית עדיין מתעכב".

מקלב הוסיף כי: "הציבור - ובייחוד השכבות החלשות – משלם כבר שנים ארוכות פערי תיווך גבוהים לרשתות השיווק, ואם יש לרגולטורים האחראים דרך לצמצם זאת - יש לעשות זאת בהקדם, לרווחת הציבור, ולא לעכב את ההוזלה בשל הלחץ שמפעילות רשתות השתות". לדבריו,  עצם הגשת השאילה עשויה לזרז את שר האוצר להכריז על ההוזלה הצפויה במחירי מוצרי היסוד שבפיקוח.