אאא

סערת ינון מגל: שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (רביעי) במהלך כנס שדרות לחברה, לסערה סביב ח"כ ינון מגל, בעקבות טענות של עובדות באתר וואלה, כי מגל נהג כלפיהן באופן לא ראוי. 

בנט אמר: "ינון מגל הוא חבר אמת שלי, ואני אוהב אותו ואת משפחתו. אך הדברים שהוא אמר אינם צריכים להיאמר בשום צורה ואין להם מקום, בטח ובטח לא על ידי שליח ציבור.

בנט הדגיש: "תהיה לי אפס סובלנות להתנהגות בלתי נאותה". יחד עם זאת הבהיר כי "ישראל היא מדינת חוק ולא חורצים דינו של אדם בכיכר הפייסבוק, במיוחד כשמדובר בדיני נפשות. ינון בטוח בחפותו - ואני מתכוון לתת לרשויות לעשות את עבודתן, ואנו נפעל בהתאם". 

בהתייחסו להדחת מגל מראשות הסיעה בכנסת אמר בנט: "ינון ביקש ממני אמש להשתחרר מתפקידו כיו״ר הסיעה ונעניתי לבקשתו זו. ח״כ שולי מועלם תחליף אותו בתפקיד יושבת ראש הסיעה". 

אמש נפגש יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט עם מגל ששטח בפניו את השתלשלות האירועים ואת התנצלותו. הבוקר, פרסם מגל הודעה על הפגישה בה שב והתנצל אך הודיע כי יישאר כחבר כנסת. 

בהודעה נכתב:  "נפגשתי אמש עם יו"ר המפלגה נפתלי בנט, וסיפרתי לו את השתלשלות האירועים. שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", הודה מגל.

"אני מתנצל מעומק לבי בפני מי שנפגע. אני נחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"כמו כן, הודעתי כי אפסיק כעת לכהן כיו"ר סיעת הבית היהודי, ואפעל כחבר כנסת למען עם ישראל כפי שעשיתי עד כה מתוך אמונה ושליחות לבוחריי".

מגל סיים את דבריו ואמר: "אני מקווה שהציבור ימצא בלבו את האפשרות לתת לי את ההזדמנות לתקן את דרכיי ולשרתו נאמנה".

כזכור, אמש פרסמו כמה נשים שעבדו תחת מגל בהיותו עורך אתר וואלה, כי הוא נהג כלפיהן בהתנהגות לא ראויה ומוסרית. 

בעקבות הדברים הודיעו במשטרה כי יפתחו בבדיקת הדברים, גם ללא שתוגש תלונה רשמית, ומסקנות הבדיקה יוגשו ליועץ המשפטי לממשלה שיחליט אם לפתוח בחקירה.