אאא

מאבל לשמחה: אלפי בני אדם צפויים להשתתף היום (חמישי), בחתונתה של שרה תחיה ליטמן, שאביה יעקב הי"ד נרצח בפיגוע יחד עם בנו נתנאל הי"ד בעת שהיו בדרכם ל"שבת חתן" של שרה.

החתונה של תחיה עם אריאל בגל, תתקיים הערב בבנייני האומה בירושלים. החופה תחל בשעה 19:00 בערב והחל מהשעה 22:30 ייפתח אולם נוסף לטובת הציבור הרחב, שעל פי הערכות יגיע בהמוניו מכל רחבי הארץ כדי לשמח את הזוג.

בהודעה שמסרו בני משפחת ליטמן עם החלטתם להזמין את הציבור נכתב: "אל תשמחי אויבתי לי כי נפלתי קמתי. בעזרת השם חתונתנו תתקיים ביום חמישי י"ד בכסלו 26 בנובמבר בבנייני האומה. כל עם ישראל מוזמן לקום עמנו מעפר ולשמוח בשמחתנו".

כזכור, ביום שישי לפני כשבועיים סמוך לשעה 15:00 פתח מחבל פלסטיני באש לעבר רכב המשפחה שנסע על יד הישוב עתניאל בדרכם לשבת החתן, מהירי נרצחו אב המשפחה יעקב ובנו נתנאל בן ה-18, מתנדב במד"א. אם המשפחה ושני ילדים נוספים נפצעו באורח קל מהירי ושוחררו לאחר זמן קצר.

יום לאחר מכן עצרו לוחמי צה"ל יחד עם השב"כ את שאדי אחמד מטאוע, בן 28 תושב העיר חברון, שמזוהה עם ארגון ה"ג'יהאד אסלאמי". החשוד נעצר בביתו בעקבות דיווח שמסר אביו (עת הגיע למחסום צבאי), אודות כך שבנו הוא זה אשר ביצע את הפיגוע.

מחקירה ראשונית בשב"כ עלה כי המפגע סיפר לאחיו מג'די כי ביצע את פיגוע הירי בדרך לסמוע. האח מג'די מיהר לעדכן את אביו והשניים, שחששו כי בעקבות מעשיו של שאדי ביתם יהרס, החליטו להסגירו לידי ישראל. כאמור, החשוד נעצר בביתו וכבר בחקירתו הראשונית בשב"כ מסר אודות מעורבותו בפיגוע.