אאא

בית המשפט השלום בתל אביב שחרר היום (שישי), למעצר בית את ארבעת החשודים בתקיפת הגאון רבי זמיר כהן, מגדולי מחזירי התשובה ונשיא 'הידברות'.

החשודים יישארו במעצר בית בעיר בני ברק ויפקידו ערבות עצמית בסכום של עשרת אלפים שקלים. 

השופט אסר על החשודים ליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשת למשך חודש. כמו כן על החשודים אסור להיות באזור בית הכנסת "היכל דוד" בדרום תל אביב, היכן שהתרחשה התקיפה.

הרגעים שאחרי התקיפה החמורה (צילום: באדיבות המצלם)

לחשודים מייחסת המשטרה תקיפה והפרת סדר. השופט כתב בהחלטתו כי ארבעתם חשודים בתקיפה חבלנית והתנהגות פרועה במקום ציבורי. "ללא ספק מדובר במעשים קשים וחמורים", קבע השופט.

פרקליטם עו"ד זאב לקט מסר בתגובה: "מרשיי הגיעו להרצאה שנשא הרב זמיר כהן כדי להביע בפניו את מחאתם בשם חופש הביטוי. אני שבע רצון שבית המשפט קיבל את מלוא טענותינו והורה על שחרורם".

התקיפה התרחשה בתחילת השבוע לאחר שיצא משיעור שמסר בבית הכנסת היכל דוד בתל אביב, הותקף הגר"ז כהן, בידי ארבעה בריונים, עוזרו נפצע בידו ותלמידיו הבריחו אותו לרכבו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשיחה בלעדית עם "כיכר השבת" אמר הגאון רבי זמיר כהן: "עצוב שמגיעים למקום כזה. בעקבות הסתה שהוא מכריז ברבים שמדובר ב"פלסטיני", אז אני לא אתפלא שאנשים שמאמינים לכל מילה שיוצאת מפיו מבינים שאני פלסטיני ובאים עם סכין ומנסים לדקור את הפלסטיני הזה".

"כבר אמרו בעבר שמילים מסוגלות להרוג - ובפרט אדם שיש אנשים שמושפעים מהקו התקיף והאלים שלו לאורך כל הדרך, אז לא פלא שבאו עם סכין ומי יודע מה תכננו הלאה".

הגר"ז כהן מדבר על הפחד מתקיפות נוספות ואומר: "אני לא חושב שצריך לחשוש, צריך להמשיך להרביץ תורה אבל נצטרך לצאת עם שמירה בימים האלה".

רבנים ואישי ציבור בהם הראשל"צ הגר"י יוסף, הביעו את מחאתם על תקיפת הגאון רבי זמיר כהן.