אאא

המלחמה ב"פגעי הטכנולוגיה" מגיעה גם לארה"ב. החשש של הרבנים והעסקנים מפני "פגעי הטכנולוגיה" וחדירתם של מכשירי הסמארטפון לציבור החרדי גורמת לשורת תקנות גם בקרב בני הקהילות בארה"ב.

בחסידות סקווירא פורסם בסוף השבוע כרוז של בד"צ הקהילה בו נכתב על הסכנה הרוחנית הגדולה שבשימוש במכשירים אלו. "אמנם היות שהיתר ההשתמשות בכלי זה הוא רק לצורך פרנסה ומאחר שמובן לכל שאין רצוי שיהיה לפני הילדים, לכן באנו לתקן תקנה חדשה לכל באי בית המדרש ולגדור גדר שלא להשתמש בשום אופן בסמארט-פאון בכל בניין ביהמ"ד (כולל: אי-פאון, ענדרועיד,בלעקבערי וכדומה)".

בהמשך כותבים רבני החסידות כי "כאן המקום לעורר על טובה גדולה לחינוך הבנים למנוע מלהשתמש בזה גם בבית בנוכחות הילדים".

גם בחסידות טאהש שבקנדה הוציאו תקנה בעניין, זאת לקראת שמחת החתונה שהתקיימה בשבוע שעבר בחצר הקודש.
במודעה של הקהילה תחת הכותרת "והיה מחניך קדוש" נכתב: "על פי הוראת כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א ורבני ודייני בית ההוראה דקהילתינו, אסור להוציא בשום אופן שום כלי סמאטרפאון בבניין בית המדרש בעת שמחת החתונה (כולל: בלעקבערי,אייפאון, ענדרויד ואפילו עם פילטר) בלי שום יוצא מן הכלל".

כזכור, ביום חמישי בערב הפגינו אברכים בראשות האדמו"ר מסטריקוב מול חנות למכשירים סלולאריים ברחוב חזון איש בבני ברק שם מוכרים מכשירים שאינם מאושרים וללא פיקוח.

עיתון המודיע דיווח בסוף השבוע על ההפגנה וטען כי אנשי חינוך ורבנים יוצאים חוצץ כנגד התופעה של מכירת מכשירים בעיר התורה ללא פיקוח של ועדת הרבנים לענייני תקשורת. העיתון דיווח כי בהפגנת המחאה השתתפו רבנים ואישים נשואי פנים הקוראים לציבור שלא לרכוש מכשירים בחנויות אלו אשר מהווים פירצה חמורה.