אאא

גל טרור: שבוע נוסף נפתח בטרור, מחבל ערבי דקר הבוקר (ראשון) שוטר בשער שכם שבמזרח ירושלים ופצע אותו באורח קל עד בינוני.

הדקירה אירעה ברחוב שער הגיא בשער שכם, המחבל נורה וחוסל. השוטר פונה לקבלת טיפול בבית החולים 'הדסה עין כרם'.

מהמשטרה נמסר כי בן מיעוטים ככל הנראה תושב שטחים כבן 38 הגיע מכיוון שער שכם לכיוון רחוב הגיא, הבחין בשני לוחמי מג"ב שהיו בסיור, מיד כשחלפו אותו שלף סכין ותוך צעקות 'אללה הוא אכבר' דקר לוחם מג"ב בצווארו.

"הלוחמים הגיבו במהירות, דרכו את נשקם ונטרלו את המחבל. בחיפוש על גופו של המחבל נתפסה סכין נוספת. לוחם מג"ב נפצע באורח בינוני ופונה לעין כרם".

מפקד מרחב דוד, נצ״מ דורון תורג׳מן אמר: ״התגובה המהירה, המקצועית והנחושה של הלוחמים, הביאה לסיומו המהיר של האירוע ומנעהפיגוע גדול יותר. השוטרים והלוחמים ממשיכים להוות שכפ״צ אנושי לתושבי העיר ומבקריה וראויים להערכה״.

יחיאל שטרן מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בצעיר שנדקר בפלג גופו העליון. בסיוע רופא המתנדב באיחוד הצלה הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה. עוברי אורח סיפרו כי בוצע ירי לעבר המחבל שביצע את הפיגוע בסמוך למיקום בו נרצחו אהרן בנט ונחמיה לביא הי"ד. המחבל נורה למוות". 

ממד"א נמסר: "בשעה 07:44 נמסר למד"א מרחב ירושלים על צעיר שנדקר סמוך לשער שכם. חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית חולים הדסה עין כרם צעיר כבן 20 במצב קל עד בינוני עם פצע דקירה בפלג גופו העליון".

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי לאחר בדיקות מצבו של הלוחם מוגדר בינוני. 

כזכור, ביום שישי - שישה חיילים נפצעו בפיגוע דריסה שבוצע בצומת בית אומר בגוש עציון, ארבעה חיילים נפצעו באורח בינוני ואחד באורח קל. המחבל נורה וחוסל.