אאא

אחרי שלא מונה למפכ"ל, ניצב בנצי סאו הודיע למפכ"ל המיועד רוני אלשיך ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן, על החלטתו לפרוש מהמשטרה בתחילת השנה האזרחית. 

סאו אמר כי בכוונתו להישאר במשטרה עד סוף שנה זו, על מנת ללוות כראוי את כניסת המפכ"ל לתפקידו ולבצע חפיפה סדורה לסמפכ"ל ולמפקד מחוז ת"א שייבחרו וימונו.

המפכ"ל המיועד הודה לניצב בנצי סאו על המסירות, המקצועיות והאצילות בהם תפקד לאורך תקופת החפיפה, על נכונותו לשאת בנטל מילוי המקום תקופה נוספת לאור פציעתו של המפכ"ל המיועד ועל נכונותו להישאר עד סוף השנה על מנת להשלים את החפיפות הנוספות באופן סדור ואחראי.

ניצב בנצי סאו אמר: "אני מודה על הזכות אשר ניתנה לי לשרת את אזרחי מדינת ישראל במשך 38 שנות שירות במגוון רחב של תפקידים ואתגרים. אני גאה באלפי המפקדים, השוטרים לוחמי מג"ב ומתנדבים עליהם פיקדתי לאורך שנות שירותי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן מסר: "אני מודה מעומק הלב למ׳׳מ המפכ׳׳ל ניצב בנצי סאו על תרומתו רבת השנים למשטרת ישראל ומג״ב".

הוא הוסיף, "במשך עשרות שנות שירותו במשטרה ניצב סאו ביצע מגוון תפקידים מרכזיים ותרם רבות לביטחון ישראל. בחודשים האחרונים בנצי הוביל את משטרת ישראל באופן יוצא דופן במאבק הבלתי מתפשר מול הטרור".

עוד אמר כי "ניסיונו רב השנים וכישוריו באו לידי ביטוי לא רק בשטח ובהתמודדות המשטרה עם גל הטרור הפוקד אותנו לצערנו, אלא גם בדיוני הקבינט והממשלה. תבונתו, לצד יכולותיו הפיקודיות המרשימות, הובילו את משטרת ישראל להישגים רבים בתקופה האחרונה, ועל כך, בשם אזרחי ישראל, תודתי הגדולה".