אאא

עוד בטרם נכנס לתפקיד: המפכ"ל המיועד רוני אלשיך ביקש ממפקד יחידת להב 433, ניצב רוני ריטמן, להאריך את חופשתו הכפויה שאליה הוצא לפני מספר ימים בשל חשדות חמורים נגדו.

ריטמן שאמור היה לחזור לתפקידו כבר היום, נענה לבקשת המפכ"ל המיועד והאריך את חופשתו בשבוע. בשיחתו אמר למפקדו העתידי כי הוא משוכנע שיתברר שמדובר בעלילת דם ושחפותו תוכח.

ריטמן, שמונה לתפקיד מפקד יחידת להב 433 במקומו של מנשה ארביב שאולץ לעזוב את המשטרה, הוצא לחופשה כפויה בעקבות החשדות להתנהגות לא ראוייה כלפי קצינה. 

לטענתו, מדובר ב"חיסול חשבונות", של קצינים ביחידה. ריטמן עבר בדיקת פוליגרף באופן פרטי ונמצא דובר אמת. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

סנגורו של ריטמן, עו"ד ירון לונדון, מסר: "כמי שניהל חקירות רגישות מאוד, שקיבלו את אישור כל הצמרת המשפטית הבכירה במדינה, אני יכול להגיד שהיו דברים חדשים שנגלו לי בחקירה ולמרות הכול החשדות התפוגגו. אין לי ספק שכך יהיה גם במקרה הזה. אני מאוד מקווה שלא סימנו לחוקרים מטרה שממנה לא יוכלו לסגת".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס היום לפרשה ואמר: "כל אדם - גם אם הוא ניצב - זכאי לחזקת החפות. ודאי שהחקירה הזאת מטרידה, ואני מקווה שמח"ש ימצו את הבדיקה כמה שיותר מהר כי מדובר בניצב שנמצא בעמדה מאוד מאוד רגישה והמשטרה צריכה לדעת אם הוא יוכל להמשיך בתפקידו.

"אם זה יתברר כנכון, יחד עם כל הפרשיות האחרונות, אני חושב שזה רק מוכיח כמה דרושה רפורמה מקיפה במשטרת ישראל. כמובן שההתמודדות עם גל הטרור היא חשובה, אבל יש למשטרה עוד הרבה מאוד תפקידים מול אזרחי מדינת ישראל - במאבק בפשיעה, בהטרדות המיניות, בטיפול היומיומי בתלונות שמגיעות מאזרחים - ולכן שוטרים צריכים לשמש סמל ודוגמה. בהקשר הזה לא יהיו פשרות. תתבצע מהפכה בנורמות, בערכים, בערכי המוסר שאותם אמורים לייצג שוטרי ומפקדי משטרת ישראל", הוסיף.