אאא

אם לא יקרה שוב דבר חריג, רוני אלשיך ייכנס מחר (חמישי), לתפקידו כמפכ"ל ה-18 של המשטרה, ובכך הגיעה לסיומה סאגת מינוי השוטר מספר אחת של המדינה.

הטקס היה אמור להתקיים כבר לפני כשבועיים, אך נדחה, לאחר שאלשיך שבר את רגלו, הוא אושפז בבית החולים עבר ניתוח ושוחרר לביתו.

המפכ"ל יצטרך להתמודד עם פרישת הפיקוד הבכיר בשנתיים האחרונות, מי בשל פרשיות מביכות ומי בשל אי קידום, ועם פרשות שונות שנקשרו בשמה של המשטרה ובכיריה, בהם פרשת ניצב רוני ריטמן. 

בכוונתו לשנות את המבנה הארגוני ולפצל את תקפיד סגנו לשני סגנים. האחד יהיה אחראי על מבצעים, בעוד השני יהיה מנהלי ואחראי על עבודת המטה במשטרה. אחד הסגנים יהיה ניצב זוהר דביר המשמש כיום כמפקד מחוז צפון והיה מועמד לתפקיד המפכ"ל, זאת לאחר שהסמפכ"ל ומ"מ המפכ"ל בנצי סאו הודיע על פרישה בסוף החודש. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אלשיך, דתי חובש כיפה סרוגה, בן 52, מתגורר בגבעת שמואל ובעבר התגורר מעבר לקו הירוק, הוא אב לשבעה וסב לשבעה נכדים. אלשיך מחזיק בשני כינויים בשב"כ, האחד "בר מצוה", זאת בשל היותו דתי ובשל מראו כ"ילד טוב ירושלים", ומנגד הוא מכונה גם "השועל", זאת בשל ערמומיותו ופקחותו.

הוא למד בישיבת נתיב מאיר, בה למד גם השר ארדן, וקפץ שתי כיתות מכיתה ג' היישר לכיתה ו', בנערותו התייתם מאמו. ב-1981 התגייס לצה"ל ושירת בחטיבת הצנחנים, בתפקידו האחרון היא מפקד פלחה"ן 35. אגב, מי שהחליף אותו היה אחד בשם גל הירש.

ב-1988 הצטרף לשב"כ והחל את דרכו כחוקר, שנחשב לאחד הטובים בתקופת האינתיפאדה הראשונה. שימש כחבר מטה השב"כ בדרגה המקבילה לאלוף, היה ראש מרחב יו"ש וירושלים, ראש מרחב דרום, ראש אגף המטה ואחראי על ריכוז בניין הכח בשירות. ב-2014 התמנה לתפקיד סגן ראש השב"כ וסיכוייו לרשת את ראש השירות היו נחשבים לגבוהים.