אאא

המחוז החרדי: יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נפגש בצהריים (רביעי) עם ראשי 'יהדות התורה' שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בלשכתו בכנסת.

בפגישה דנו השלושה בנושא המחוז החרדי במשרד החינוך, והטענות של ראשי מוסדות החינוך החרדי כי המחוז מתערב להם בתכני הלימוד ובענייני החינוך.

כמו כן דנו השלושה בנושא מצוקת הדיור בציבור החרדי. הישיבה נקטעה לאחר שהשלושה נקראו למליאת הכנסת להשתתף בהצבעות.

הפגישה בכנסת
הפגישה בכנסת

כזכר, ביום שני בערב, כינס חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני את ראשי מוסדות החינוך הספרדים יחד עם יו"ר ש"ס אריה דרעי בכדי לדון בנושא המחוז החרדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במהלך הפגישה מתח דרעי ביקורת על יהדות התורה שלא עדכנה, לדבריו, את ש"ס על המאבק נגד המחוז החרדי. דרעי טען כי גם ועדת הרבנים של המועצות האשכנזיות לא עדכנו את ש"ס במאבק וכי הוא עודכן עליו דרך כלי התקשורת.

כינוס המנהלים עם חברי מועצת חכמי התורה (צילום: יעקב כהן)
כינוס המנהלים עם חברי מועצת חכמי התורה (צילום: יעקב כהן)

דרעי הוסיף כי הוא הוא שמע מסגני ראשי הערים של ש"ס שמנהל המחוז החרדי מאיר שמעוני הוא הכתובת שלהם לבעיות של אפליה נגד בנות ספרדיות. לדבריו, הנציגים טענו כי ספק אם יצליחו להיאבק באפליה ללא שמעוני. בסיום דבריו, דרעי אמר כי הוא הגיע לישיבה בכדי לשמוע ישירות את עמדתם של מנהלי המוסדות ולקבל את דעת התורה של רבני ש"ס כדי לדעת כיצד לפעול בנושא. 

הגאון רבי יהודה כהן, ראש ישיבת "יקירי ירושלים" תקף בחריפות את המחוז החרדי של משרד החינוך ואמר כי "צריך לזרוק לפח את המחוז החרדי, לסגור אותו. מי הם שיגידו לנו איך לחנך".