אברהם טריגר  (צילום: Amir Levy/Flash90)
אאא

החלטת משרדי הפרסום החרדיים לא להכיר בבטאון הפלג הירושלמי "הפלס", גורמת לזעם בקרב הפעילים המזוהים עם העיתון ומבקשים לייסד מחדש את "קו המאבק" שפעל לפי הטענות להטריד את החברות הגדולות במשק ומשרדי הפרסום שלא הכירו בעיתון.

הערב (רביעי) פרסם אברהם טריגר, מי שנחשב לעומד מאחורי הפעילות והקמת קו המאבק, הודעה לפיה הוא שב לפעילות סדירה.

ב"הודעה לכל ציבור בני התורה שהיו שותפים בעבר וכעת גם בעתיד" ששלח טריגר נאמר: "הננו כאן להודיע בזאת שבסיעתא דשמיא חוזרים למאבק נחוש ועוצמתי ביתר שאת וביתר עוז, בדרכים לגיטימיות ועם כל הכלים הלגיטיימים למאבק שעומדים לרשות בני התורה".

"נסביר מה התחולל בשבועות האחרונים: לאחר שהבינו בחברות המפרסמות שאי אפשר להתעלם ממחאת ציבור בני התורה, החליטו כי אם קיים חרם פרסומי נגד ציבור גדול חשוב ואיכותי של מנויי עיתון הפלס, הם עוזבים לגמרי את המדיה הפרסומית במגזר החרדי".

"חברות הפרסום", ממשיך טריגר, "שהפנימו את העובדה כי אם המצב יימשך כך הם עלולים להגיע למצב של סגירת העסק שלהם ואולי אף לפשיטת רגל, הבינו כי חרם הפרסום נגד עיתון הפלס חייב להיפסק כדי שמחאת בני התורה ומנויי הפלס תיפסק גם כן".

"כתוצאה מכך, נעשתה פנייה רשמית ומסודרת כביכול מצידם של כמה חברות פרסום גדולים אל הגורמים הרלוונטיים בהנהלת עיתון הפלס במטרה לסגור חוזי פרסום כל זאת כדי שייפסקו המחאות נגד החברות המפרסמות".

"כיוון שהפנייה לאותם גורמים בעיתון הפלס הייתה רשמית תוך הצגת נתונים והבטחות ברורות על הפסקת החרם באופן מוחלט, ציבור בני התורה קוראי ומנויי הפלס קיבל החלטה אמיצה להפסיק את המחאה ולהוכיח כי מטרתם במחאה הייתה עניינית ולא לצרכי התנגחות - ציבור בני התורה איננו טרוריסט, וכעת משהוסר כביכול החרם המביש, פניו לשלום".

"אלא שלאחר הסרת המחאה מסדר היום התברר כי חברות הפרסום שיקרו על ציבור בני התורה וכל מטרתם היית השגת שקט מגל המחאה העצום של בני התורה, כדי להשיג שקט תעשייתי בתקופה זו של השנה בה נסגרים חוזי פרסום לשנת 2016 ולהפיל בפח את החברות במשק במצג שווא כי כביכול מחאת ציבור בני התורה מנויי הפלס נפסקה וכך להם לחזור ולפרסם במדיית הפרסום החרדית".

"וכך לאחר שהוכחנו קבל עם ועולם כי פנינו לשלום וכי אויבנו הם שמצהירים מעל כל במה אפשרית כי פניהם לטרור לאיומים ולהפחדות, אנו מודיעים בזאת כי אנו חוזרים בכל הכוח למאבק נחוש לגיטימי וצודק עם כל הכלים העומדים לרשותנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בהמשך הזמן נחשוף עוד ועוד נתונים על שהתרחש מאחורי הקלעים במערכה נגד הפרסום בעיתון הפלס, הן במהלך המשפט הקרוב נגד המחאה הלגיטימית של בני התורה והן בהזדמנויות נוספות שיקרו בעתיד".

"בני התורה היקרים יוכיחו מעתה כי לא ניתן לרמות אותם כדי להשיג שקט ממחאתם הצודקת, וכי כל עוד החרם ימשך המחאה תימשך אף היא בקול רם וברור על השתקת דעת התורה של רבינו ראש הישיבה והחרמת ציבור חשוב יקר וגדול".

"אין כמו בקשת השקט מצד חברות הפרסום שמוכיחה ברורות כי הם לא יכולים להמשיך לתפקד כשהמחאה פועלת, לא ניתן להם את זה. נמשיך ונזעק את המחאה ונדרוש את הפסקת החרם".

"בד בבד נודה לחברות הפרסום על ההזדמנות להיווכח בעוצמת המחאה כי בכך גרמו לכל בני התורה לחדש את המחאה בעוצמה גדולה יותר. בני התורה חזקו ואמצו, המשיכו והצליחו במחאה נגד החרם על בטאון עולם התורה הפלס" סיים טריגר את הודעתו.