אאא

יו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט, הגיש אמש בשעות הערב, למזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט את התפטרותו מהממשלה ויחזור לכהן כחבר כנסת, משמעות ההתפטרות כי גם סגנו מאיר פרוש מפסיק לכהן כסגן שר במשרד החינוך. 

ההתפטרות מגיעה בעקבות התפטרותו של ינון מגל מהכנסת, בעקבות תלונות של עובדות כי נהג כלפיהן שלא כראוי, ולאחר שהבא ברשימת הבית היהודי, ח"כ לשעבר אבי וורצמן, וויתר על החזרה לכנסת, לאור זאת בנט שהתפטר בתחילת מושב החורף מהכנסת בשל החוק הנורבגי, התפטר מהממשלה ויחזור לכנסת ולאחר מכן ימונה שוב לשר החינוך. 

על פי החוק, סגן שר שהשר שמעליו התפטר, כהונתו מופסקת, ולכן גם סגן השר מאיר פרוש הפסיק את כהונתו וימונה לתפקיד מחדש. 

מכתב ההתפטרות הוגש בשעה 22:41, ומשכך ההתפטרות תיכנס לתוקף בליל שבת. 

מכתב ההתפטרות של בנט
מכתב ההתפטרות של בנט
הגדלה

במכתב למנדלביט כתב בנט: "אבקש להודיע לממשלה על כוונתי להתפטר מתפקידיי כשר החינוך וכשר התפוצות. עם הפסקת כהונתי כשר החינוך וכשר התפוצות תחודש חברותי בכנסת". 

מנדלבליט שיגר מכתב לחברי הממשלה והודיע על ההתפטרות:  "אני מבקש להודיעכם כי השר נפתלי בנט הגיש לראש הממשלה מכתב התפטרות מן הממשלה במועד המצוין במכתב ההתפטרות. ההתפטרות של השר נפתלי בנט אמורה להיכנס לתוקף בחלוף 48 שעות ממועד מסירת כתב התפטרותו לראש הממשלה. עוד ביקש השר נפתלי בנט להבהיר, כי עם הפסקת כהונתו כשר החינוך וכשר התפוצות תחודש חברותו בכנסת". 

ההודעה של מנדלביט
ההודעה של מנדלביט
הגדלה

מ'הבית היהודי' נמסר אמש: "השר בנט הודיע כי יחזור לכנסת בימים הקרובים, לאחר שקיבל הבוקר את החלטתו של אבי וורצמן להישאר בתפקידו בעלה נגב ולסייע לילדים הזקוקים לו. זאת החלטה אצילית של אדם שערכים מול עיניו".

"השר בנט רואה את שליחותו של וורצמן בעלה נגב כלא-פחות הגשמת ערכי הבית היהודי מאשר כהונה בכנסת. ניר אורבך ימשיך בתפקידו כמנכ"ל המפלגה"