אאא

מדגמים שפורסמו הערב (ראשון) בכלי תקשורת בצרפת מעלים כי מפלגת הימין הקיצוני בראשות מרין לה פן זכתה לניצחון סוחף עם כ-31 אחוז מקולות המצביעים בסיבוב הראשון בבחירות המקומיות במדינה.

המפלגה הרפובליקאית של הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי קיבלה כ-27 אחוזי תמיכה. המפלגה הסוציאליסטית בראשות הנשיא פרנסואה הולנד קיבלה קצת פחות מ-23 אחוזים בלבד. שיעור ההצבעה עמד על 50 אחוז.

מנהיגת החזית הלאומית - מרין לה פן ואחייניתה מאריון לה פן, מובילות כל אחת בסבב הראשון במחוז שבו התמודדה. מרין זכתה ל-40 אחוז מהקולות במחוז "נורד פה דה קלה פיקארדי" ומאריון זכתה ל-41 אחוז במחוז "פרובאנס אלפ קוט־ד'אזור".

עוד עולה מהמדגמים כי לפחות בשישה אזורים מתוך 17 בצרפת מפלגת הימין הקיצונית של לה פן "החזית הלאומית" הגיעה למקום הראשון. במחוזות בהן לא יגיע אף מועמד ל-50 אחוז מהקולות, ייערך סיבוב שני בעוד שבוע בין כל המפלגות שהשיגו 15 אחוז ומעלה.

העליה בכוחה של מפלגת "החזית הלאומית" בראשות לה פן מיוחסת יותר מהכל לשורת הפיגועים שהתרחשה לאחרונה בפריז, בה נהרגו כ-130 בני אדם. הבחירות המקומיות נחשבות למבחן כוח חשוב, ומוצלח עד כה על פי המדגמים, למפלגתה של לה פן לקראת הבחירות לנשיאות שייערכו ב-2017.