אאא

ישראלי בן 40 נפצע אחר הצהריים (שני) באורח אנוש בפיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה בחברון. המחבל חוסל. כוחות הצלה שהוזעקו למקום העניקו לפצוע טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים עם דקירות בחזה.

ממד"א נמסר: "בשעה 15:44 נמסר למד"א מרחב ירושלים על גבר שנדקר בחברון סמוך למערת המכפלה. מדיווח ראשוני חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי לפצוע באורח קשה".

פרמדיק מד"א זכי יהב שהגיע למקום סיפר: "ראינו גבר כבן 40 שוכב בהכרה מעורפלת עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון. העלינו אותו מיד לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, מתן נוזלים וטיפול תרופתי".

מהמשטרה נמסר: "סמוך לשעה 15:45, הגיח מחבל לעבר תחנת הסעה, הסמוכה למערת המכפלה, והחל לדקור אזרח ישראלי, ששהה בתחנה, בפלג גופו העליון. לוחמי משמר הגבול ששהו בעמדה הממוקמת בסמוך, הבחינו במתרחש, חתרו במהירות למגע, ובצעו ירי מדויק עד לנטרול המחבל. הפצוע פונה לבית החולים שערי צדק לקבלת טיפול רפואי".

סגן מפקד גדוד המערה של משמר הגבול, רפ"ק ג'ריס ג'ריס שיבח את הלוחמים: "פעילותם המהירה והנחושה של הלוחמים מנעה את המשך מסע ההרג אותו תכנן המחבל, הביאה את האירוע לסיומו בתוך שניות, ובכך צמצמה את חומרת האירוע. כעת נותר לייחל לשלומו של הפצוע". מותו של המחבל, שזהותו טרם הובהרה, נקבע במקום.

הסכין ששימשה את המחבל (דוברות מג"ב)
הסכין ששימשה את המחבל (דוברות מג"ב)