אאא

עשרות מאבטחים ראשונים הוצבו היום (ראשון) בתחנות ובקווי האוטובוסים והתחבורה הציבורית בירושלים, כחלק מהחזרת יחידת האבטחה של התחבורה הציבורית.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חנך הבוקר את יחידת האבטחה ואמר כי המטרה היא מניעת פיגועים. "עצם ההיערכות והפעולה הנכונה של המאבטח יכולה לצמצם למינימום את האיום וגם למנוע אותו", הוסיף כץ.

יחידת האבטחה תכלול בשלב הראשון 300 מאבטחים, יוצאי יחידות קרביות, ועשרות ניידות ביטחון מיוחדות, שינועו בצירי התנועה ובין תחנות ההסעה של התחבורה הציבורית, בכל שעות הפעילות של האוטובוסים.

המאבטחים צוידו במדים מיוחדים, אקדחים אישיים ומכשירי קשר ונושאים תעודות מיוחדות מטעם משטרת ישראל, המסמיכות אותם לבצע חיפוש על גופם וכבודתם של נוסעים ועוברי אורח, ובמקרה של חשד אף לעכבם. מערך האבטחה של התחבורה הציבורית יכלול פעילות סמויה וגלויה של מאבטחים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר התחבורה הוסיף כי יחידת האבטחה האזרחית תגביר את ביטחונם של האזרחים בכלל ושל נוסעי התחבורה הציבורית בפרט.

המאבטחים הראשונים שגויסו עברו מיון והכשרה מקצועית ייעודית הכוללת בין השאר אימונים אינטנסיביים בירי, קרב מגע, זיהוי ואיתור חשודים והגשת עזרה ראשונה.

השר כץ הופיע היום בפני עשרות מאבטחים המהווים את הגל הראשון של האבטחה בתחבורה הציבורית, וציין כי ציבור נוסעי התחבורה הציבורית היה בעבר יעד לפיגועים קשים. "המשימה שלכם היא לפעול בנחישות ובאחריות. מצד אחד בנחישות למנוע בכל דרך שניתן כל פגיעה או איום על נוסעי התחבורה הציבורית, ומצד שני, לפעול באחריות", אמר כץ.