אאא

בשבוע הבא תהיה שביתה במגזר הציבורי, כך הודיע היום יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לפני שעה קלה. ניסנקורן סירב לנקוב באיזה יום בדיוק תהיה השביתה ומה יהיה ההיקף שלה.

בנאום בפני בית הנבחרים של ההסתדרות אמר ניסנקורן, כי "אם לא ייגמר ההסכם על תוספת השכר לעובדי המגזר הציבורי נלך לשביתה. נשב יומם ולילה כדי לייצר פתרון, אבל צריך לגמור את זה החודש ואם לא תהיה ברירה ולא נצליח לייצר פתרון תהיה שביתה". ניסנקורן דורש תוספת של 11% לעובדי המגזר הציבורי שתתפרס על פני חמש שנים, ומתנגד לדרישות האוצר לשינויים מבניים.

ניסנקורן מנסה להכניס את הדרישה לתוספת של 11 מיליארד שקל לעובדי המגזר הציבורי כחלק מהיוזמה שלו להפוך את ההסתדרות לתנועה חברתית. בנאומו בהסתדרות הוא קישר בין המאבקים שהוביל להעלאת שכר המינימום ושיפור התנאים לעובדי הקבלן, פתרון בור הביטוחים הסיעודיים והפנסיה של העלאת שכר עובדי המגזר הציבורי. זאת למרות שמדובר על אוכלוסיה שהשכר הממוצע בה הוא בן חמש ספרות.

"כולנו ראינו את דו"ח העוני. אנשים לא גומרים את החודש. השכירים במדינת ישראל לא גומרים את החודש. זה מאבק לא פחות חשוב ולא פחות חברתי", אמר ניסנקורן בנאומו. לדבריו, אם העובדים במגזר הציבורי לא יקבלו תוספת שכר אז גם העובדים במגזר הפרטי לא יקבלו תוספת שכר.

"אומרים שזה עולה הרבה כסף אבל זה מכיוון ומדובר במיליון איש", אמר ניסנקורן, למרות שבפועל מדובר על כ-400 אלף עובדים במגזר הציבורי ויש עוד כ-500 אלף שמושפעים באופן עקיף מההסכמים הללו.

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים הודיע בכנס כי הגנים ובתי הספר ישבתו גם כן במקביל לשביתה של ההסתדרות. רן ארז, יו"ר ארגון המורים, צפוי להודיע גם כן על צעד דומה