אאא

דו"ח שיאני השכר שמפרסם היום הממונה על השכר באוצר חושף לראשונה את שכרם של ראש השב"כ וראש המוסד לשנת 2014. כה, כחלק ממעטה הסודיות שאופף את אותם גופים הוסתרו גם פרטי השכר של אותם בכירים, על אף שאלו מוצמדים לשכרם של השופטים.

שכרו של ראש השב"כ עמד בשנה שעברה על 84 אלף שקל בחודש. שכרו החודשי של ראש המוסד עמד על 82 אלף שקל.

שיאן השכר במערכת הביטחון הוא בכלל חוקר של משרד הביטחון, עם שכר של 124.9 אלף שקל (כאשר השכר הממוצע במשרד זה עומד על 22.8 אלף שקל).

מפכ"ל המשטרה מרוויח שכר של 89.3 אלף שקל בחודש ואילו נציב שירות בתי הסוהר והרמטכ"ל מרוויחים 87 אלף שקל ו85.6 אלף שקל, בהתאמה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עובדי יחידות הסמך מסווגות של משרד הביטחון, הרוויחו בממוצע 27,258 שקל לחודש, כאשר בעלי המשכורות הגבוהות בקרב העובדים בדירוג רופאים ביחידות אלה הגיעו לשכר ממוצע של 90,467 שקל בחודש. בשירותי הביטחון עמד השכר הממוצע על 20,145 שקל לחודש. לעומתם השכר הממוצע בשירות בתי הסוהר עמד על 13,563 שקל.

השכר הממוצע בצה"ל עמד בשנה שעברה על 13,124. עם זאת צריך לזכור כי בקרב משרתי הקבע אחוז גדול של משרתים בקבע ראשוני, לתקופה קצרה יחסית, בשכר נמוך. לעומת זאת, שכרם של הממוצע של אזרחים עובדי צה"ל עמד על לא פחות מ- 19,302 שקל.

חלק מהסיכום בין משרד הביטחון לאוצר בנוגע להליך התייעלות שאמורה לעבור מערכת הביטחון עבור תוספת בתקציב קובע כי חלק מתקני משרתי הקבע יעברו להיות אזרחים עובדי צה"ל, אז משכורתם תהיה גבוהה יותר, אך הם לא יזכו לפנסיית גישור גבוהה שמכבידה על תקציב המדינה.