אאא

מאות חרדים התגייסו השבוע ליחידות קרביות ומודיעיניות בצה"ל. ל"כיכר השבת" נודע כי ביומיים האחרונים הגיעו לבקו"ם 510 חרדים המיועדים לשירות ביטחון, שהתגייסו לנצח יהודה, אמ"ן, פלוגת "תומר" של חטיבת גבעתי, חיל האוויר, זרוע היבשה והמשטרה.

בצה"ל אומרים כי בין השאר נרשמה עלייה כלשהי בחטיבת גבעתי, ובגיוס הנוכחי התגייסו לפלוגת תומר 60 חרדים, זאת לעומת 40 מתגייסים ופחות מכך בגיוסים קודמים. פלוגת תומר מתאפיינת בחיילים חרדים שעזבו את ספסלי הישיבה אך מבקשים לשמור על אורח חיים תורני במקביל לשירות צבאי משמעותי.

גדוד "נצח יהודה", הצליח גם הוא לרשום מספר מתגייסים נאה, ולפי הנתונים שהגיעו לכיכר השבת, 140 חרדים התגייסו לגדוד בשתי קבוצות בשבוע האחרון.

אל "בינה בירוק" התגייסו 66 חרדים, שמתום הטירונות ישתבצו ביחידות שונות באמ"ן. מדובר בשירות משמעותי בתחום המודיעין. אל חיל התקשוב התגייסו 60 חרדים ולשח"ר אט"ל התגייסו 30 חרדים שהעדיפו שירות בעורף ולא בחזית. כמו כן, אל "מגיני הנגב" - יחידה ששומרת על בסיסי חיל האוויר - התגייסו 20 חרדים ולזרוע היבשה 20 חרדים. וזה לא הכל: 45 חרדים ישמשו כתומכי לחימה בנצח יהודה ו-20 חרדים יתגייסו למשטרה ולחיל הים.

גורם בצה"ל אמר ל"כיכר השבת" כי "הגיוס המשמעותי השבוע יביא קצינים חרדים טובים שיפקדו בעתיד על לוחמים בצה"ל ואנחנו לקראת הגשמת המטרה".