אאא

מחבל ערבי ניסה לבצע לפני זמן קצר (שישי) פיגוע דריסה כנגד חיילי צה"ל במעבר קלנדיה. אין נפגעים לכוחותינו. המחבל נורה ונוטרל. מצבו קל.

מהמשטרה נמסר כי מחבל פלסטיני כבן 30 הגיע עם רכב פרטי, בעל לוחית רישוי פלסטינית, מכיוון קלנדיה לעבר מעבר הרכב, נסע במהירות לעבר השוטרים והחיילים בנסיון לדרוס אותם. מאבטח של המעבר שזיהה את המחבל ביצע ירי מדוייק לעבר המחבל וסיכל את הפיגוע. רכב המחבל נבלם בעמוד והמחבל נעצר. אין נפגעים. המחבל פלסטיני כבן 30 תושב תורמוסעיא שבבנימין.

מפקד הגדוד הצפוני במג"ב עוטף ירושלים אמר כי "העירנות והדריכות המבצעית, לצד התגובה המהירה והמקצועית של המאבטח סיכלו פיגוע טרור ומנעו פגיעה בכוחות הביטחון. אנו נמשיך לפעול בנחישות לשמירה על בטחון תושבי העיר ירושלים".

אמש סוכל פיגוע דקירה בשומרון, לאחר שערבי התקרב לכוח צבאי שפעל באזור הכפר חווארה וניסה לדקור את אחד החיילים. באירוע לא היו נפגעים לכוחותינו. המחבל נורטל.

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל שמונה מבוקשים ביהודה ושומרון, מהם שלושה פעילי חמאס. הם הועברו לחקירת שירות הביטחון הכללי. בנוסף, בתוך גלגל ברכבו של פלסטיני בגוש עציון נמצא אקדח. האירוע נחקר.