אאא

מסתבר שדונלד טראמפ הוא לא הדבר המביך היחיד במירוץ הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית. כמעט שליש מהמתפקדים למפלגה השיבו כי הם תומכים בהפצצה נגד העיר "אגרבה" - ממלכה דמיונית שמופיעה בסרטי ילדים.

מי ש'הפיל' את המתפקדים עם השאלה המביכה הוא מכון הסקרים "Public Policy Polling". מה המצב במפלגה הדמוקרטית? פחות רע - רק 19 אחוז מהנשאלים תמכו בהפצצת העיר הבידיונית ואילו 36 אחוזים מהם התנגדו.

הסקר עליו השיבו המצביעים הרפובליקנים כלל גם שאלות על מדיניות החוץ וההגירה שנמצאות על הפרק בקמפיין הבחירות של המתמודדים השונים כמו גם על קריאת המתמודד דונלד טראמפ לאסור על כניסת מוסלמים לאצות הברית.

בין השאלות, שורבבה שאלה מכשילה: "האם אתה תומך בהפצצת אגרבה או מתנגד לה?", אגרבה כאמור היא עיר לא אמיתית שמופיעה בסרטי ילדים. 57 אחוז מהנסקרים לא היו בטוחים בעמדתם, אולם 30 אחוזים מהם תמכו בהפצצה. מבין תומכיו של טראמפ לא פחות מ-41 אחוזים הביעו תמיכה בהפצצת העיר הלא אמיתית.

עוד עלה מהסקר כי 54 אחוזים מהנסקרים תמכו בקריאת טראמפ לאסור על כניסת מוסלמים לארצות הברית, 46 אחוזים מהם תומכים בהקמת מאגר מידע על מוסלמים. 36 אחוז מהנשאלים אמרו כי הם מאמינים כי המוסלמים שחיים בניו ג'רזי הביעו שמחה על הפיגועים בבנייני התאומים בשנת 2001.