אאא

יממה לאחר השתתפותו בכינוס ראשי הישיבות המזוהים עם "הפלג הירושלמי" שנערך אמש (מוצאי שבת) באולמי תמיר בירושלים במחאה כנגד אישורו של חוק הגיוס המתוקן, יצאו הבוקר תלמידי ישיבת "בית מאיר," בראשותו של הגר"צ רוטברג, להתייצבות בלשכת הגיוס לשם קבלת הדיחויים זאת כעמדת גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה ובניגוד לעמדתו של הגר"ש אוירבך.

   קרא עוד:

הגר"צ רוטברג אף חתם על הדיחויים אותם הגישו הבוקר תלמידיו ללשכת הגיוס בבסיס תל השומר שם התייצבו לצורך קביעת מעמדם כבני הישיבה הזכאים לפטור "תורתו אומנותו" משירות צבאי.

כזכור, בשבועות האחרונים תקף הגר"צ רוטברג בחריפות את חוק הגיוס המתוקן ואף צירף את חתימתו למכתב ראשי הישיבות שהופיע בעיתון "הפלס" כנגד אישורו של חוק הגיוס המתוקן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

האוטובוסים ליד הישיבה, הבוקר
האוטובוסים ליד הישיבה, הבוקר

הגר"צ רוטברג שנחשב היה כמי שאינו מזוהה רשמית עם הפלג הירושלמי בשנתיים האחרונות "תפס צד" במאבק הפנימי האחרון בציבור הליטאי וכאמור אף השתתף אמש בכינוס הרבנים נגד החוק במתכונתו החדשה.

לדברי תלמידים בישיבה, על אף דעותיו של הגר"צ רוטברג, מרבית בני הישיבה ממושמעים למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ועל כן הבוקר יצאו 2 אוטובוסים מלאים בבחורים להתייצב בלשכת הגיוס.

יצויין כי גם בישיבות אחרות המזוהות עם "הפלג הירושלמי" ישנם בחורים רבים המתייצבים זאת על אף עמדתם העקרונית של ראשי הישיבה המפרידים בין המישור האידיאולוגי להוראה הלכה למעשה לבני הישיבות המעוניינים להתייצב.