אאא

במבט ראשון נשמע שמדובר במתיחה, אך הסיפור הזה ככל הנראה אמיתי לגמרי: חברת נסיעות רוסית מתכננת להציע לרוסים חופשות בסוריה, באתרים המרוחקים עד קילומטר אחד מקו החזית במלחמה המתמשכת עם דאעש. החברה העניקה לחבילת הנסיעות הזו את הכינוי "אסד טורס", על שמו של מנהיג סוריה בשאר אסד שנחשב לבן ברית קרוב של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

היזם אנטולי ארונוב שבבעלותו סוכנות הנסיעות מגפוליס, הודיע כי החברה תציע חופשות של חמישה ימים בעלות של 1,500 דולר, שיכסו את הטיסות, מקומות הלינה, אוכל והמדריכים. עם זאת, הביטוח אינו כלול במחיר.

ארונוב אמר בראיון לדיילי מייל כי הוא מצפה שמטיילים הרפתקנים ינצלו את ההזדמנות. "אתם שואלים כמה מטורפים ירשמו? כל התיירים מטורפים – הם משלמים כסף על דברים שהם יכולים לראות בטלוויזיה".

אולם ייתכן וכל התיירים המטורפים האלה יצטרכו להמתין קצת. סוכנות החדשות הרוסית אינטרפקס דיווחה כי סוכנות התיירות הפדראלית של רוסיה עוד לא קיבלה שום בקשות ממגפוליס.

לפי הערכות האו"ם, 250 אלף אנשים נהרגו בקרבות בסוריה מאז פרצה מלחמת האזרחים ב-2011. אך ארונוב מצדיק את קיומם של הטיולים בטענה שאנשים סקרנים לראות כיצד ההיסטוריה קורית לנגד עיניהם. "אנחנו נהיה מרוחקים קילומטר לכל הפחות מהחזית, אך לא מעבר לכך. זה יהיה בטוח. בכל מקרה לא נחלק כלי נשק לתיירים".

לפי הדיווח, ארונוב נמצא במגעים עם בתי מלון ושירותי תחבורה בסוריה, והוסיף כי להערכתו תושבי סוריה הנואשים לכסף יפתחו את ביתם בפני המבקרים.