אאא

מנכ"לים ומנהלים מנוסים יודעים שלשאול בראיונות עבודה שאלות כמו "מה התכונה הטובה ביותר?" או "מה נקודת החולשה?" לא באמת מגלות יותר מדי על המועמד. לכן הם מעדיפים להתרחק מהשאלות הבנאליות ולשאול במקומן שאלות משמעותיות יותר.

בהתאם, למנהלים בכירים רבים יש שאלה מועדפת שחושפת מבחינתם את כל מה שהם צריכים לדעת על מועמדים לעבודה. בביזנס אינסיידר אספו שאלות המועדפות על 7 מנכ"לים מצליחים:

ריצ'רד ברנסון: "מהם הפרטים שלא נכנסו לקורות החיים?"

המייסד המיליארדר של קבוצת וירג'ן מסביר בספרו "הדרך של וירג'ן" כל מה שאני יודע על מנהיגות" כי הוא אינו חסיד של שאלות מסורתיות בראיונות עבודה. "ברור שקורות חיים מרשימים זה חשוב, אבל אם היינו מעסיקים לפי מה שהמועמדים כותבים על עצמם במסמך, לא היינו צריכים לבזבז את הזמן על ראיונות עבודה", כותב ברנסון. "מסיבה זו אני אוהב לשאול: מה לא הכנסתם לקורות החיים?"

טוני שיי: "בסולם מ-1 עד 10, עד כמה אתם מוזרים?"

מנכ"ל זאפוס אומר כי אחד מערכי היסוד של חברת האינטרנט הוא "ליצור כיף ומעט מוזרות". לכן, כדי לוודא שהוא מעסיק את המועמדים המתאימים ביותר, שיי לרוב שואל אותם: "בסולם של 1 עד 10, עד כמה אתם מוזרים?" הוא מסביר כי המספר עצמו אינו כל כך חשוב, אלא מעניין אותו לראות כיצד אנשים עונים על השאלה. עם זאת, "אם אתם בדרגה 1, אתם כנראה רציניים מדי לתרבות שלנו בזאפוס", הוא עונה. "אבל אם אתם בוחרים ב-10, אז אתם כנראה פסיכוטיים מדי עבורנו".

לאזלו בוק: "ספר לי על מקרה שבו פתרת בעיה אנליטית מסובכת"

מנהל משאבי האנוש בגוגל אומר כי בחברה החליטו לוותר בשנים האחרונות על החידות המפורסמות לטובת שאלות הקשורות יותר להתנהגות. "הפרט המעניין בנוגע לראיון המתמקד בהתנהגות, הוא שכשמבקשים ממועמד לספר חוויות שהוא עבר, אפשר להתעמק בזה, ולהשיג שני סוגים של מידע", אמר בוק לניו יורק טיימס. "סוג אחד של מידע חושף כיצד הם מתפקדים בסיטואציות של העולם האמיתי, והמידע החיוני השני שמקבלים הוא הבנה של מה שהמועמד מחשיב כמסובך".

אלון מאסק: "...היכן אתם נמצאים?"

על פי הביוגרפיה המאושרת שנכתבה על מייסד ספייס X וטסלה, מאסק אוהב לשאול מועמדים את החידה הבאה:

"אתם עומדים על פני כדור הארץ. אתם צועדים מייל אחד דרומה, מייל אחד מערבה ומייל אחד צפונה. אתם מגיעים לנקודה שבה התחלתם. היכן אתם?"

לפי הסיפורים. מאסק ראיין באופן אישי כמעט את כל אלף העובדים הראשונים של ספייס X, וגם רבים מהמהנדסים שהועסקו מאז.

אופרה וינפרי: "מה האמונה הרוחנית שלכם?"

כשאופרה וינפרי חיפשה אחר נשיא שיעמוד בראש רשת הטלוויזיה שלה, OWN היא צמצמה את המועמדים בעזרת השאלה הזו, שגרמה לרבים אי נוחות. לפי הדיווחים, אחת הנשים אפילו פרצה בבכי. וינפרי אמנם הדגישה כי אינה שואלת בנוגע לאמונה דתית, אלא לגבי מערכת היחסים הפנימיים של המועמדים עם עצמם. לטענתה היא ניסתה להבין "מה אתם עושים עבור עצמכם? "מה אתם עושים כדי להישאר מפוקסים?" הסיבה לכך היא שווינפרי מאמינה שהסוד להצלחה שלה הוא היותה מפוקסת ועם שתי רגליים על הקרקע, ולכן היא מחפשת עובדים דומים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אשלי מוריס: "מה תעשו במקרה של התקפת זומבים?"

זו אולי נשמעת כמו שאלה מגוחכת, אך כל המועמדים לעבודה ברשת הסנדוויצ’ים קפריוטי'ס נאלצו לענות עליה. לדבריו של מנכ"ל החברה, אשלי מוריס זו הדרך הטובה ביותר ללמוד כיצד מגיבים המועמדים לעבודה תחת לחץ. "אין באמת תשובה נכונה, אז מעניין לראות את הדעות השונות ולהבין מהי דרך המחשבה שלהם", הוא מסביר. "התקווה היא שנצליח לחשוף את הפנימיות של האדם שיושב מולנו ולגלות מה חשוב לו, מהן אמות המידה שלו ואם הוא מתאים לתרבות של החברה".

קאט קול: "מה תהיה התשובה של האדם הקרוב אליכם ביותר אם תשאלו אותו מה התכונה הטובה ביותר שלכם ואיזו תכונה מוציאה אותו מהדעת?"

קאט קול, נשיאת רשת המאפים סינבון סיפרה בראיון לניו יורק טיימס כי עוד לפני שהיא מתחילה לשאול שאלות, היא אוהבת לראות כיצד המועמדים מתקשרים עם אנשים אחרים באזור ההמתנה. "אני מבקשת מהעובדים להציע למועמדים לשתות, לראות אם יש הכרת תודה כללית", היא סיפרה. "כשהמועמד נכנס למשרד שלי, אני מציבה ערימה גדולה של ניירות על הרצפה בין הדלת והשולחן, ובודקת לראות אם הוא ירים אותה. אני לא שופטת אותם לגמרי לפי התגובה זהו, אך זה עוזר לי לקבוע אם הם בעלי נטייה לרדת לפרטים". כמה דקות לאחר תחילת השיחה, קול מבקשת מהמועמדים "ספרו לי על האדם הקרוב ביותר אליכם, שנוח לכם לדבר עליו. מה הוא יענה אם אשאל אותו מה התכונה שהם הכי אוהבים אצלכם, ומה התכונה שמוציאה אותם מהדעת?" לדבריה, אנשים מרגישים נוח לדבר על זה, מכיוון שהיא מתמקדת באדם ונקודת מבטו.

נלי בלומנטל ודוויד גלבוע: "מה הייתה התחפושת האחרונה שלבשתם?"

לטענת המנכ"לים והמייסדים של מותג המשקפיים האמריקאי וורבי פרקר, התחפושת עצמה פחות משנה, מה שחשוב היא הסיבה מדוע לבשו אותה. אם ההסבר של המועמדים תואם לערך הבסיסי של החברה של הכנסת "כייף ומוזרות לעבודה, לחיים ולכל מה שעושים" יש לו סיכוי גבוה לזכות בתפקיד. "גילינו שאנשים שהופכים את סביבת העבודה למהנה, מבססים נאמנות יותר בקלות", הם אמרו בראיון לקוורץ. "אם נעסיק את האדם עם המיומנות הטכנית הגבוהה בעולם שסגנון העבודה שלו לא מתאים לנו, הוא לא יזכה להצלחה".