אאא

הבחירות בספרד הסתיימו בניצחון טכני למפלגת השלטון השמרנית, אך בכישלון גדול ובאיבוד הרוב בפרלמנט, לעומת זאת על רקע המשבר הכלכלי מפלגות השמאל דווקא התחזקו. 

השמרנים, המכונים המפלגה העממית - PP, זכו במספר הקולות הרב ביותר, 28% שהם 122 מושבים בפרלמנט, המורכב מ-350 מושבים, אולם למעשה מדובר בכישלון גדול לאחר שאיבדו כשליש מהמושבים בהם החזיקו ואת הרוב בבית הנבחרים מה שככל הנראה יחייב את ראש הממשלה מריאנו ראחוי להקים ממשלה קואליציונית על מפלגות יריבות. 

למרות הכישלון ראחוי הכריז על נצחון מפלגתו: "פעם נוספת, אנחנו הכוח הפוליטי הגדול ביותר בספרד". הוא רמז כי בכוונתו להקים ממשלה קואליציונית שתהנה מרוב בפרלמנט והודה כי במהלך הקדנציה האחרונה  מפלגתו קיבלה "כמה החלטות קשות ולא פופולריות". 

המפלגה הסוציאליסטית הגיעה למקום השני וקיבלה 22% מהקולות שהם 91 מושבים. מנהיג הסוציאליסטים פדרו סאנצ'ס אמר כי התוצאות מראות שהעם רוצה שינוי ושהוא נע לכיוון שמאל. 

למקום השלישי הגיעה מפלגה חדשה "פומדוס", ובתרגום: אנחנו יכולים, המתנגדת לצעדי הצנע, היא זכתה ב-69 מושבים. למקום הרביעי הגיעה מפלגת המרכז ימין החדשה "סיודדנוס" שקיבלה 40 מושבים.