אאא

בדקות האחרונות (רביעי) התקבלה הבשורה המרה מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים על מותו של פצוע שני מהפיגוע בשער יפו מוקדם יותר היום. מבית החולים נמסר: "פצוע הפיגוע בשער יפו אשר פונה היום להדסה במצב קשה מאוד עם פצעי דקירה מרובים, נפטר הערב מפצעיו למרות מאמצי החייאה ממושכים של הצוות הרפואי. הדסה משתתפת בצער המשפחה".

במקביל, הותר לפרסום כי ההרוג הראשון בפיגוע הוא עופר בן ארי ז"ל, בן 40, אב לשניים, תושב ירושלים. הרופאים בבית החולים נלחמו על חייו אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. מדובר בפצוע ירי שככל הנראה נורה בשוגג על ידי כוחות הביטחון שהיו במקום ופתחו באש לעבר המחבלים.

מבית החולים שערי צדק נמסר: "למרות מאמצים עילאיים להצלתו, נפטר הפצוע. בית החולים משתתף בצער המשפחה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לפיגוע ואמר: "אזרח ישראלי קיפח את חייו היום בהתקפה נוספת של מחבלים. אני רוצה למסור תנחומים למשפחתו וכמובן לשבח את שתי לוחמות מג"ב שפעלו במהירות בנסיבות לא קלות. אנחנו תחת מתקפת טרור מתמשכת. העולם כולו נשטף בטרור פרוע ואנחנו נלחמים בו ואנחנו נגבור עליו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

Horrific: Two Jews Die Al Kiddush Hashem in Terror Attack

מחקירה ראשונית, הכוללת עדויות של שוטרים ואזרחים עדי ראייה, עולה כי לוחמות מג"ב ירו ופגעו במחבלים. יחד עם זאת, מהמשטרה נמסר כי אחד המחבלים ניסה, גם לאחר הירי, לקום והשתולל באופן מאיים כשהוא עדיין אוחז בסכין.

אזרח שהגיע עם מוט פעל על מנת לסייע בנטרול האיום מצד המחבל וחבט בידו במטרה לשחרר ממנה את הסכין והאיום, בצד שוטר שהמשיך במאבק לנטרולו עד להשתלטות מלאה עליו.

"האזרח נשאר בזירה ונגבתה עדותו. חקירת האירוע תימשך עד לקבלת תמונה מלאה של כל אשר התרחש בזירת הפיגוע" נמסר מהמשטרה.