אאא

תינוקת בת 7 חודשים, איבדה את הכרתה בדירת הוריה בעיר החרדית ביתר עילית, לאחר שבלעה בלון ונחנקה. מצבה מוגדר קשה עד אנוש.

המקרה התרחש הבוקר (חמישי), בעיר ביתר עילית, צוותי הצלה הוזעקו לטפל בתינוקת בת השבעה חודשים שנחנקה ואיבדה הכרה. הכוחות ביצעו בה פעולות החייאה, במהלכם נפלט מגרונה הבלון שבלעה. 

אמבולנס מד"א פינה אותה לבית החולים בירושלים, תוך המשך פעולות ההחייאה כשמצבה מוגדר קשה עד אנוש. 

מדוברות איחוד הצלה נמסר: "במהלך פעולות ההחייאה של מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'ביתר' נפלט בלון אותו בלעה הפעוטה מה שגרם לה לחנק ולאיבוד הכרה. הפעוטה פונתה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים בירושלים תוך כדי המשך פעולות החייאה במצב אנו,  שם ימשיכו הרופאים בניסיונות להציל את חייה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"חשוב ללמוד ממקרה מצער זה להרחיק מהישג ידם של פעוטות משחקים שעלולים לסכן את חייהם. נקיטה בכללי הבטיחות תימנע אסונות מיותרים".

יוסי יונה מתנדב באיחוד הצלה וכונן מד"א סיפר: "הפעוטה איבדה את ההכרה במהלך שהותה אצל מטפלת. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה ביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות תוך כדי שהצטרפנו לפינוי של הפעוטה במצב אנוש לבית החולים בניידת טיפול נמרץ של מד"א. במהלך פעולות ההחייאה נפלט בלון אותו בלעה הפעוטה וגרם לה לחנק ואיבוד הכרה. בבית החולים התייצב במעט מצבה ועדיין היא זקוקה לרחמי שמים". 

חובש מד"א עזרא גוטליב ופאראמדיק מד"א יוני סילמן שטיפלו בתינוקת סיפרו: "בחדר המדרגות של הבניין ראינו אשה מחזיקה בזרועותיה תינקת כבת 7 חודשים וזועקת לעזרה, התינוקת הייתה מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק, התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים והעלנו אותה לניידת טיפול נמרץ, שם תוך פינוי לבית החולים ביצענו פעלות החייאה מתקדמות שכללו מתן טיפול תרופתי, עיסויים, הנשמה ופעולות לחילוץ גוף זר מקנה הנשימה, במהלכן חולץ גומי בלון והדופק חזר לתינוקת. הגענו לבית החולים כשהתינוקת עם דופק ובמצב קשה מאוד".

התפללו לרפואת התינוקת שרה בת שושנה טובה.