אאא

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס בצהריים (חמישי) לסערה שפרצה בעקבות פרסום הסרטון מחתונת הימין הקיצוני בה נראים החוגגים רוקדים עם תמונת משפחת דוואבשה, נשקים ובקבוקי תבערה

בפתח דבריו גיבה ריבלין את השב"כ ואמר כי "במלחמה שלנו על דמותה ובטחונה של מדינת ישראל, אנשי שירות הביטחון הכללי הם כוח מגן איתן. טובי בנינו ובנותינו, שעמלים לילות כימים כדי שאנחנו, כולנו, נישן בשקט.

"אני נפגש איתם, עם המפקדים שלהם, ועם העומד בראשם, יורם כהן, שומר ישראל ואיש עתיר זכויות ומעשים. הוא, וכל המשרתים תחתיו, הם חדורי אמונה בעשייתם למען ההגנה על מדינת ישראל. יש במדינת ישראל מנגנוני בקרה ומנגנוני פיקוח, ואף גוף או אזרח במדינת ישראל לא נמצא מעליהם. כל החרד מפני פעולות לא מוצדקות, יכול לפנות אל אותם מנגנונים ולקבל מענה ברור".

"עלינו להיזהר מהכפשה והחלשה של השב"כ", הוסיף הנשיא, "פגיעה בשב"כ היא פגיעה בביטחון ישראל. מי שישתוק מול ההסתה, יתמודד עם אותה ההסתה בחצר הבית שלו. מבורכת ונחוצה העמדה הנחרצת אותה מביעים מנהיגים רמים ורבים ביממה האחרונה למול הסרטון המחליא אליו נחשפנו".

"אני מחזק את העמדה המוסרית הברורה שהשמיעה המנהיגות הפוליטית והציבורית", סיים ריבלין את דבריו, "שעומדת איתן נגד ההסתה ולצד אנשי השירות. החברה הישראלית היא חברה איתנה ומלאת כוחות חיוניים, יחד, כולנו, מכל קצוות וקבוצות החברה הישראלית, נמגר את השוליים ההרסניים והרעים הללו מתוכנו".