אאא

מאבק השבת בירושלים: מזכיר הוועדה למען השבת, יצחק גולדקנופף, קורא לחברי המועצה לאחד כוחות סביב מאבק השבת ולהילחם על כך יחד.

הדברים מגיעים לאחר מייל ששלח חבר המועצה בירושלים יוחנן ויצמן לחברי המועצה, בו סיפר על פירצה חדשה בקדושת השבת בירושלים, כאשר "התחנה הראשונה בירושלים", הפועלים בשיתוף עם מרכז הצעירים של עיריית ירושלים, הודיעו על הפעלות לילדים במתחם, ולשאלת אחד הגולשים בדף הפייסבוק שלהם, השיבו כי המתחם אכן פתוח גם בשבת.

בתגובה כתב גולדקנופף במייל שהגיע לידי "כיכר השבת": "יוחנן, מזעזע. נראה לי שהגענו לסוף דרך, חייבים לרכז ממש את כל הכוחות למען השבת בלבד, בלי שום חשבונות וכולם יהיו אתנו. חשוב להיות ענייניים ולהתרכז במטרה".

המחסום בכיכר בה תערך ההפגנה (צילום: באדיבות המצלם)
המחסום בכיכר בה תערך ההפגנה (צילום: באדיבות המצלם)
הגדלה

בתוך כך, נשלמות ההכנות להפגנת המחאה הגדולה, שתתקיים בליל שבת בשכונת קריית יובל בירושלים, במחאה על הקרנת הסרטים בשבת במינהל הקיהלתי "יובלים".

כזכור, אמש פרסמנו לראשונה ב"כיכר השבת", את מכתב רבני הקהילה החרדית, הקוראים לציבור להגיע ולהשתתף. לקריאה זו מצטרף אחד מראשי ישיבת הר המור הרב דוד ג'אימי, המשמש כרב קהילת האברכים בוגרי הישיבה בקריית יובל, הקורא לתלמידיו להצטרף להפגנה.

מכתבו של הרב דוד ג'אמי (צילום: באדיבות המצלם)
מכתבו של הרב דוד ג'אמי (צילום: באדיבות המצלם)
הגדלה

במכתב שהגיע לידי "כיכר השבת" נכתב: "מי שקדושת ירושלים חשובה בעיניו לא יכול לעמוד מנגד, בעת שמהרסים מנסים לפגוע ולהרס כל קודש בעיר מה שהוא חרבן והרס היותר נורא שלנו".