אאא

הרב אריה פולגר, נבחר על ידי ועד קהילות הקודש בוינה, לכהן כרבה של וינה, בברכתם של גדולי ישראל וראשי ועידת רבני אירופה.

21 מחברי ועד קהילות הקודש החברים במועצת איחוד הקהילות היהודיות בוינה בחרו בו לכהן כרבה של בירת אוסטריה. הרב פולגר יחליף את רבי חיים אייזנברג שפרש לגמלאות וימשיך לכהן כרבה של אוסטריה.

הרב פולגר ייכנס לתפקידו לקראת חג השבועות. על פי החוקה, הוא יכהן שלושה חודשים כרב הקהילה היהודית ולאחר מכן ייכנס לתפקידו לכהן כרבה של וינה.

לאחר היבחרו, אמר הרב פולגר כי "בברכתם ובעידודם של גדולי התורה, אדמו"רים, ראשי הישיבות, מרנן ורבנן שליט"א אני מקבל על עצמי בהכנעה את עול הרבנות בוינה. העיר שבה גדלו והתהלכו גדולי ישראל, גאוני תבל, אדמורי"ם ורבנים זיע"א ויבדלח"א".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אעשה כל שנדרש כדי להגדיל תורה ולהאדירה. לייסד עוד מוסדות תורה וחינוך. לגבש את הקהילות ולנסות להשיב, ולו בשולי אדרת העטרה של עיר זו", הוסיף הרב הנבחר.

מרן ראש הישיבה, הגראי"ל שטיינמן שיגר את ברכתו עם היבחרו: "שלא יכשל בדבר הלכה וישא חן בעיני הציבור". מרן שר התורה, הגר"ח קנייבסקי ששיגר את ברכתו ל"ברכה והצלחה".

נשיא 'ועידת רבני אירופה' ויו"ר הוועדה המתמדת, הגאון רבי פנחס גולדשמידט והמנהל הרבני של הועידה, הגאון רבי משה לבל, בירכו את הרב פולגר לרגל בחירתו והבטיחו כי 'ועידת רבני אירופה' תעמוד לימינו ותסייע בידו להרמת קרן התורה, בחיזוק ובייסוד מוסדות התורה והחינוך ובטיפוח קהילות הקודש ברחבי וינה.