אאא

הטלטלה במשרד הביטחון: שעות לאחר ההודעה הדרמטית של משרד הביטחון כי ראש מנהלת 'חומה' במשרד הביטחון יאיר רמתי הודח מתפקידו לאחר שהחזיק במחשבו הפרטי חומר מסווג, אומר יו"ר 'יחד' ח"כ לשעבר אלי ישי כי אסור לשכוח את תרומתו של רמתי למדינה.

ישי, שהיה שנים חבר בקבינט המדיני ביטחוני וב'מטבחון' התייחס הערב (ראשון) להדחתו של רמתי ואמר: "כחבר הקבינט והאחראי על מוכנות העורף לשעבר אני יודע היטב להעריך את תרומתו האדירה של יאיר רמתי לביצור בטחונם של אזרחי מדינת ישראל.

"אני סומך ידי על מערכת הביטחון שקיבלה את ההחלטה לסיים את תפקידו מתוך בחינה מעמיקה של הנסיבות ואחריות גדולה".

"אך עם זאת" הדגיש אלי ישי: "לבל נמחה בהינף יד עשיה בטחונית רבה ותרומה שלא תסולא בפז, חלקה ידוע וחלקה אולי לא יוודע לעולם. חז״ל לימדונו שכל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא, ומאיר שעולמות רבות קיים - זכותו עומדת לעד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יאיר רמתי שהודח היום היה אחראי בין היתר על פרויקט 'החץ', כיפת ברזל ועוד. מוקדם יותר נמסר ממשרד הביטחון: "יאיר רמתי מסיים את כהונתו כראש מנהלת 'חומה' לאחר ארבע שנים בתפקיד. בתקופת כהונתו קידם רמתי, באופן משמעותי, את פיתוח ובניין הכוח של מערכת 'כיפת ברזל', 'שרביט קסמים' וה'חץ', ולאחרונה עמד בראש סדרת הניסויים המוצלחת במערכות השונות.

"מדובר בהישגים יוצאי דופן, בקנה מידה עולמי, למערך ההגנה האקטיבית הרב-שכבתית. לאחרונה התגלתה עבירת ביטחון מידע חמורה, אשר בעטיה רמתי אינו יכול עוד להמשיך ולמלא את תפקידו במשרד הביטחון. המשך הטיפול בנושא הועבר לגורמים המוסמכים.

"ליאיר רמתי זכויות רבות ותרומה גדולה למערכת הביטחון, ולפיתוח מערך ההגנה הרב-שכבתית. אנו מאחלים לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".