אאא

השמחה החרדית: רגעים לאחר החלטת שופטי בית המשפט העליון לדחות את ערעורו ולהשאיר את הרשעתו בקבלת שוחד, אך להמיר את עונש המאסר שנגזר ליו בשישה חודשי עבודות שירות בלבד, ראש עיריית ירולשים לשעבר אורי לופוליאנסקי, מרוצה מאוד.

בצאתו מבית המשפט אמר לופוליאנסקי לכלי התקשורת כי "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו. ברוך השם אנחנו נמצאים אחרי שנים של התדיינות, ושנים של פעילות למען הציבור. נקבע שאעשה שישה חודשים למען הציבור, נו...".

"אינני מבין הרבה דברים שישנם פה, אבל כנראה שמהשם יצא הדבר, אמשיך ואשרת", אמר לופוליאנסקי.

אורי לופוליאנסקי בציונו של מרן הגרי
לופוליאנסקי בציון מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, לאחר ההכרעה (נחום בנדיקט ייעוץ אסטרטגי)

לופוליאנסקי הוסיף ואמר כי "הקב"ה יתן לי בריאות וכוח - בעז"ה נשרת לא שישה חודשים אלא עוד שנים רבות, ואזכה ואעשה למען עמו, למען עם ישראל, עמו של הקב"ה, הלאה והלאה, בשמחה ובטוב לבב".

כזכור, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, שהרשיע את לופוליאנסקי בקבלת שוחד קבע כי יוטל עליו עונש מאסר של שש שנים בפועל ושנת מאסר על תנאי, ובנוסף גזר עליו קנס של חצי מיליון שקל.

גזר הדין של רוזן עורר זעם רב בקרב הציבור הישראלי, בשל העובדה שלופוליאנסקי חולה במחלה הקשה, וגם הכסף שלדברי השופט לופוליאנסקי לקח היה עבור עמותת 'יד שרה'.

עיתונאים חילונים, פוליטיקאים ואישי ציבור יצאו נגד השופט רוזן והגדירו אותו "אכזרי".

הבוקר, כאמור, בית המשפט העליון אמנם דחה את ערעורו והרשעתו בקבלת השוחד נשארה, אך הוא לא ייכנס לכלא אלא ירצה עבודות שירות בלבד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אורי לופוליאנסקי אמר לאחר הכרעת הדין כי "אני מודה לעורכי הדין הנכבדים, אני מודה לכל עם ישראל שנתן לי אהבה גדולה, מודה למשפחתי הטובה, ומקווה שאמשיך לעשות שירות למען העם".

צפו: אורי לופוליאנסקי מחזק את ידיו של מאיר רבין

"אני מתפלא על דברים מסוימים, אני מצר על חברים שצריכים ללכת למאסר ואני מקווה להמשיך את השירות לעם כפי שעשיתי 40 שנה להמשיך לסייע לכל מי שנזקק", הוסיף.

עו"ד יאיר גולן פרקליטו של לופוליאנסקי אמר לאחר ההכרעה כי "בית המשפט העליון נתן כאן פסק דין צודק. צודק משפטית וצודק מוסרית. בית המשפט הראה שיש חמלה".

ח"כ משה גפני וח"כ אורי מקלב מברכים את אורי לופוליאנסקי על ההחלטה שהתקבלה. "אנו שמחים בשמחתו ומברכים אותו בבריאות טובה להמשיך לעשות את פעולות החסד הכבירים שעשה עשרות בשנים, ושימשיך כך הלאה למען כל עם ישראל".