אאא

חגיגות השמחה הסתיימו ופרקליטו של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי סבור כי החגיגות היו במקומן למרות שהורשע. על הפרקליטות והשופט רוזן ששלחו את מרשו לכלא, אומר הפרקליט כי הוא יכול להבין אותם.

בשיחה עם "כיכר השבת" אומר עו"ד יאיר גולן כי "שורה של דברים הובילו את השופטים להחליט שלא לשלוח אותו לכלא".

לדבריו, "הבאנו טענות משפטיות חדשות כמו שיש חוק בנושא ענישה שלא איפשר להם להקל באורי לופוליאנסקי מה שהביא אותם לכתוב תקדים משפטי בעניין הזה".

הפרקליט הוסיף כי השופטים "דחו את הטענות לעניין עצם ההרשעה וראו את כל הנסיבות כמו שלא לקח שקל כיסו וכן שהוא חולה וקיבלו החלטה אמיצה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עו"ד גולן דווקא מבין את הפרקליטות והשופט דוד רוזן שהחליטו כי לופוליאנסקי צריך לרצות עונש מאסר בפועל. "השופט רוזן והפרקליטות רצו שיכנסו לכלא כי מבחינה משפטית הוא קיבל סכומים גדולים וזה העונש שהם ראו. אני יכול להבין את הפרקליטות ואת השופט רוזן אך לא יכול להסכים איתם".

אמש נמתחה ביקורת נגד לופוליאנסקי על החגיגות הרבות שלו לאחר פסק הדין, למרות שעל עצם ההרשעה ערעורו נדחה ורק בגלל מצבו הבריאותי הוא לא נשלח למאסר בפועל.

פרקליטו מסביר כי החגיגות היו מתבקשות. "הוא חגג בגלל שהוא מרגיש כמו אדם שקיבל את חירותו. נגזרו עליו שש שנים ופתאום הוא הרגיש הקלה גדולה".

עו"ד גולן מוסיף כי "את החגיגות יזמו אלו שאהדו אותו ולא הוא".