אאא

המאבק על השבת • פרסום ראשון: ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הבטיח בצהריים (חמישי) לחברי הנהלת העיר ירושלים כי יתעקש על כך שמתנ"ס יובלים יפסיק להקרין סרטים, גם ללא תשלום, בשבת, למשך החודשיים הקרובים ואם הדבר יופר הרי שהוא יעצור להם את התקציב.

ל"כיכר השבת" נודע כי במהלך ישיבת הנהלת העיר סיפר מחזיק תיק המנהלים קהילתיים משה ליאון על המאבק בקריית יובל.

ליאון שמונה לעמוד בראש צוות שיבדוק את המחלוקת בין הדתיים והחרדים לחילונים, הודיע לראש העיר כי הוא דרש חודשיים של הפסקת הקרנת הסרטים בכדי לאפשר לו לעבוד ולהשיג שקט בשכונה, אך החילונים סירבו לבקשתו.

הדבר עורר את זעמם של חברי המועצה החרדים, מיהדות התורה וש"ס, ואלו הפנו את זעמם לראש העיר ברקת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ברקת ששמע את הדברים התבטא בחריפות ואמר כי הוא דורש מהם להפסיק את הקרנת הסרטים בחודשיים הקרובים בכדי לאפשר הליך של הידברות ושלח מסר מאיים כי אם הם לא יסכימו לבקשה הוא ידאג לעצור למתנ"ס את התקציבים. 

גורמים בש"ס טוענים כי הסיכום עם ברקת הגיע לאחר פגישה שקיים אתמול הגאון הרב זמיר כהן - שמונה על ידי נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה חכם שלום כהן לטפל בנושאי השבת - עם ראש העיר ניר ברקת.

כזכור, בחודש האחרון שכונת קריית יובל סוערת בעקבות הקרנת סרטים תוך כדי חילול שבת במתנ"ס קריית יובל, הציבור הדתי והחרדי התאחד למאבק ובשבת שעברה יצאו כאלף מתושבי השכונה להפגין מול המתנ"ס כמחאה על חילולי השבת במקום.